Kategorie

Kontakt

Sony:
 042-640-60-34
   Damian
tel 601-944-875

gg: 48763342
   Jarek  
tel 502 716 469

gg: 
41767606
   Pracujemy:

  Pn-Pt: 10:00-18:00
  Sobota:10:00-14:00

zamowienia@solpol.pl

  Nasze Google+

 ILCE-9 Aparat Sony α9 z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu „stacked CMOS”

 • Czas realizacji: Premiera 20 Maja 2017
 • Dostępność: jest w magazynie
 • Producent: Sony
 • Cena: 22 999,00 zł / szt.
 • szt.
 • Oblicz eRaty
 • Oblicz_raty_duckblue
 • Poleć produkt

 

ILCE-9

Aparat α9 z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu „stacked CMOS”

Rewolucja w profesjonalnej fotografii dzięki zadziwiającej szybkości i sprawności

Oprócz wysokiej szybkości 20 kl./s zdjęć seryjnych, fotografowania bez niedoświetlenia i obliczeń AF/AE do 60 razy/s ten aparat kompaktowy poszerza możliwości fotografowania dzięki niwelującej zniekształcenia migawce, która oferuje czas otwarcia migawki 1/32000 s i ciche zwalnianie migawki bez wibracji.

 • Pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” 35 mm z wbudowaną pamięcią o dużej szybkości
 • Duża szybkość zdjęć seryjnych — maks. 20 kl./s
 • Ulepszony system Fast Hybrid AF o szerokim zakresie z 693 punktami AF z detekcją fazy płaszczyzny ogniskowej
 
Nowy pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” z pamięcią integralną

Nowy pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” z pamięcią integralną

α9 to aparat bezlusterkowy o szybkości i wydajności nowej generacji, która znacząco wyprzedza lustrzanki. Jest wyposażony w pierwszy na świecie przetwornik obrazu „stacked CMOS” z pamięcią integralną, która zapewnia 20-krotnie wyższą ogólną prędkość odczytu. Ten przetwornik obrazu 24,2 MP osiąga wysoką czułość ISO do 204800 (rozszerzona) w technologii BSI. (1) Obszar pikseli (2) Pamięć integralna (3) Szybki układ przetwarzania sygnału (4) Procesor obrazu

Szybki procesor obrazu BIONZ X

Szybki procesor obrazu BIONZ X

Osiągający wyższą prędkość przetwarzania niż poprzedni model procesor obrazu BIONZ X jest zoptymalizowany pod kątem pewnego rejestrowania obiektów w szybkim ruchu i zdjęć seryjnych do 20 kl./s. Nowo opracowany algorytm przetwarzania obrazu umożliwia rejestrowanie obrazów o wysokiej jakości z niższym poziomem zakłóceń w całym zakresie czułości przy zachowaniu naturalnych szczegółów.

Zdjęcia seryjne z prędkością 20 kl./s i śledzeniem ostrości/ekspozycji

Zdjęcia seryjne z prędkością 20 kl./s i śledzeniem ostrości/ekspozycji

Połączenie przełomowego, szybkiego, pełnoklatkowego przetwornika obrazu CMOS Exmor RS® i szybkiego procesora BIONZ X umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 20 kl./s bez przerwy aż do 362 zdjęć. Dzięki możliwości wyświetlania obiektów niemal tak naturalnie jak wyglądają w rzeczywistości, wizjer elektroniczny umożliwia „synchronizację” zamiarów z działaniem aparatu.

Fotografowanie bez niedoświetlenia

Fotografowanie bez niedoświetlenia

Dzięki niemechanicznemu systemowi elektronicznej migawki można obserwować rzeczywisty fotografowany obraz przez wizjer elektroniczny nawet podczas zdjęć seryjnych, bez niedoświetlenie, które zwykle występuje w wizjerach optycznych z powodu ruchu lustra w górę i w dół. Zwiększona prędkość przetwornika obrazu eliminuje rozpraszające opóźnienie wyświetlacza wizjera elektronicznego podczas zdjęć seryjnych, co umożliwia komponowanie obrazów z naturalną swobodą, która towarzyszy oglądaniu scen na własne oczy. (A) Fotografowanie bez niedoświetlenia (B) Fotografowanie z niedoświetleniem

Obliczenia AF/AE do 60 razy/s

Obliczenia AF/AE do 60 razy/s

Obliczenie AF/AE jest wykonywane nawet 60 razy na sekundę i praktycznie nieprzerwanie nie tylko podczas komponowania, ale także nawet podczas zwalniania migawki. Ten ciągły AF/AE — obsługiwany przez przetwornik obrazu — gwarantuje blokowanie i śledzenie obiektów w chaotycznym ruchu z wysoką prędkością, precyzją i niezawodnością. (1) Obliczenia AF/AE (2) 60 razy/s (3) 20 klatek/s

Krótki czas wyzwalania migawki 1/32000 s, w ciszy.

Krótki czas wyzwalania migawki 1/32000 s, w ciszy.

Odkryj zalety szybkiej i cichej, w pełni cyfrowej migawki — bez fizycznego mechanizmu. Wynikiem innowacji firmy Sony w dziedzinie przetwornika obrazu jest osiągnięcie czasu otwarcia migawki do 1/32000 s, który wykracza poza ograniczenia mechanicznych systemów. Duża szybkość kurtyny elektronicznej migawki tłumi efekt „rolling shutter” i zapewnia doskonałą skuteczność fotografowania ruchomych obiektów podczas wydarzeń sportowych i innych dynamicznych wydarzeń.

693-polowy AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej

693-polowy AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej

Aparat α9 oferuje 693-polowy AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej o wysokiej gęstości, co zapewnia zauważalnie szerokie i gęste pokrycie punktami AF na około 93% powierzchni obrazu. Umożliwia to dokładniejszą, efektywniejszą i pewniejszą regulację ostrości obiektów w całym kadrze.

Poprawiona funkcja Eye AF

Poprawiona funkcja Eye AF

Eye AF pozwala uchwycić intrygujące wyrazy twarzy z lepszą dokładnością dzięki zwiększeniu precyzji wykrywania oczu o 30%. Ta ulepszona funkcja pozwala automatycznie ustawić ostrość (lub nawet śledzić ostrość) na oko obiektu w miarę poruszania się lub obrotu twarzy do widoku 3/4, co zwiększa swobodę kadrowania doskonałych ujęć.

Precyzyjny system AF działający nawet przy niskiej jasności do EV-3

Precyzyjny system AF działający nawet przy niskiej jasności do EV-3

Uzyskano wykrywanie AF w słabym oświetleniu do EV-3 przy czułości ISO 100. Precyzyjny system AF działa prawidłowo nawet podczas fotografowania słabo oświetlonych scen. Stwarza to nowe, dramatyczne możliwości podczas fotografowania w słabym oświetleniu i w nocy.

Zdjęcia seryjne z śledzeniem AF/AE i obiektywami z mocowaniem typu A

Zdjęcia seryjne z śledzeniem AF/AE i obiektywami z mocowaniem typu A

693-polowy AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej w korpusie zapewnia szerokie pokrycie, szybkość reakcji i wysoką wydajność śledzenia nie tylko obiektywom z mocowaniem typu E, ale także z mocowaniem typu A przy użyciu adaptera mocowania (LA-EA3). Możliwość wykonywania zdjęć seryjnych do 10 kl./s z śledzeniem AF.

Funkcja rejestracji obszaru ostrości

Funkcja rejestracji obszaru ostrości

Często używane ustawienie obszaru ostrości można zapamiętać i wywołać przy użyciu samodzielnie przypisanych przycisków, które zapewniają szybki i wygodny dostęp w razie potrzeby. Może to być przydatne przy częstych zmianach idealnego punktu ostrości, na przykład po uderzeniu rakietą tenisową. Oprócz punktu ostrości można ustawić obszar ostrości wymagany do optymalnego wyostrzenia fotografowanej sceny.

Wywołanie własnego ustawienia podczas wstrzymania

Wywołanie własnego ustawienia podczas wstrzymania

Zapamiętane ustawienia ekspozycji (czas otwarcia migawki, przysłona, obszar AF itd.) mogą być przypisywane do niestandardowych przycisków i tymczasowo przywoływane podczas naciśnięcia przycisku. Na przykład jeśli fotografujesz wydarzenia sportowe na stadionie, możesz chcieć szybko uchwycić tablicę wyników, co wymaga tymczasowej zmiany ekspozycji, a następnie wrócić do akcji.

Wizjer Quad-VGA OLED Tru-Finder o wysokiej rozdzielczości

Wizjer Quad-VGA OLED Tru-Finder o wysokiej rozdzielczości

Jasny obraz obiektu umożliwia naturalne i bezproblemowe fotografowanie. Wizjer Quad-VGA OLED Tru-Finder ma wysoką rozdzielczość o wartości około 3 686 000 punktów z 0,78-krotnym powiększeniem, wyraźnym obrazem w całym kadrze i powłoką ZEISS® T*, która ogranicza odbicia. Tryb wyświetlania z wysoką częstotliwością odświeżania 120 kl./s zapewnia płynny obraz z minimalnym rozmyciem podczas fotografowania ruchomych obiektów. Powłoka fluorowa nakładana na zewnętrzną soczewkę zwiększa ochronę przed zabrudzeniami.

Wbudowany 5-osiowy system stabilizacji obrazu

Wbudowany 5-osiowy system stabilizacji obrazu

Wbudowany system stabilizacji obrazu jest zoptymalizowany, aby precyzyjnie rekompensować 5-osiowe drgania aparatu, które mogą zakłócić zdjęcia z ręki. To zapewnia niezwykłą wydajność podczas fotografowania i nagrywania filmów, niezależnie od tego, czy korzystasz z dłuższych ogniskowych, wykonujesz zbliżenia, czy też pracujesz w nocy. Kompensacja drgań aparatu odpowiada czasowi otwarcia migawki krótszemu o 5,0 stopnia i umożliwia stabilne określanie kompozycji podczas fotografowania obiektów o dużej szybkości. Efekty można monitorować w czasie rzeczywistym dzięki podglądowi na żywo  (1) obrót wokół osi pionowej (2) przechył w górę/w dół (3) przechył na lewo/na prawo

Dwa gniazda do wygodnego zarządzania danymi

Dwa gniazda do wygodnego zarządzania danymi

Dostępne są dwa gniazda nośników: jedno na karty SD i jedno na karty SD/Memory Stick. Dolne gniazdo kart z obsługą kart typu UHS-II zapewnia wyższą szybkość transmisji danych. Dane fotografii i filmów mogą być rejestrowane jednocześnie na obu kartach w celu utworzenia kopii zapasowej, a obrazy RAW/JPEG lub fotografie/filmy mogą być rejestrowane na różnych kartach. Można także kopiować dane między kartami.

Przesyłanie FTP przez złącze LAN na korpusie aparatu

Przesyłanie FTP przez złącze LAN na korpusie aparatu

Nowe złącze przewodowego połączenia LAN umożliwia wygodne przesyłanie plików fotografii na wskazany serwer FTP do wyświetlania i zarządzania według potrzeb. Przewodowe połączenie LAN zapewnia najwyższe możliwe prędkości transmisji danych dla dużych plików obrazów — to idealne rozwiązanie do fotografii studyjnej. Co więcej, dzięki obsłudze protokołu FTPS (File Transfer Protocol over SSL/TLS) pliki obrazów mogą być szyfrowane metodą SSL lub TLS podczas przesyłania, co zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa.

Ulepszona obsługa i Moje menu

Ulepszona obsługa i Moje menu

Skonfiguruj swój aparat, aby uzyskać maksymalna wydajność i możliwość natychmiastowego uchwycenia wyjątkowych chwil. Moje menu umożliwia zarejestrowanie pozycji do natychmiastowego wywołania, a także utworzenie swojego oryginalnego, niestandardowego menu według własnych potrzeb. Dodatkowo samodzielne przypisanie przycisków umożliwia dostosowanie interfejsu aparatu do indywidualnych preferencji. Można przypisać do 72 funkcji. Co więcej, ułożone w stos pokrętła trybu zapisu i trybu ostrości zapewniają szybki dostęp, przycisk AF-WŁ. pozwala poręcznie aktywować automatyczną regulację ostrości, po prostu naciskając go podczas fotografowania lub filmowania, a przełącznik wielofunkcyjny stanowi skuteczny sposób przełączania pól AF.

3,0-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1 440 000 punktów

3,0-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1 440 000 punktów

Przejmij kontrolę nad możliwościami aparatu α9 dzięki 3,0-calowemu ekranowi dotykowemu LCD o rozdzielczości 1 440 000 punktów, który oferuje wyższą rozdzielczość i szczegółowość wyświetlania. Ponadto wygodna funkcja nastawiania ostrości dotknięciem pozwala swobodnie wybierać obszar ostrości, po prostu dotykając ekranu LED. Ekran odchyla się nawet o 107° w górę i 41° w dół, co zapewnia elastyczność trzymania i kadrowania.

Łącze informacji o lokalizacji przez Bluetooth

Łącze informacji o lokalizacji przez Bluetooth

Łącze informacji o lokalizacji pozwala w pełni wykorzystać możliwości aparatu α9. Aparat można sparować z aplikacją PlayMemories Mobile zainstalowaną w zgodnym telefonie komórkowym lub tablecie, aby uzyskiwać dane o lokalizacji, zapisywać je na fotografiach oraz korygować ustawienia daty/czasu i lokalizacji w aparacie. Aplikacja PlayMemories Home na komputerze osobistym umożliwia rozmieszczenie zaimportowanych fotografii na mapie.

Ustawienie nazwy pliku ułatwia porządkowanie

Dostosowanie pierwszych trzech znaków nazwy pliku w aparacie. Choć domyślnie na początku nazwy pliku znajdują się litery „DSC”, można je zastąpić dowolnymi trzema znakami. Ułatwia to znacznie pracę fotografów, szczególnie jeśli pracują oni z kilkoma aparatami.

Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem

Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem

Sterowanie jednym dotknięciem pozwala zmienić smartfon lub tablet w wizjer lub pilot. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia/filmy do pamięci urządzenia w celu udostępniania ich w serwisie społecznościowym. Wystarczy zainstalować aplikację PlayMemories Mobile™ na urządzeniu z systemem Android i technologią NFC za pośrednictwem sieci Wi-Fi®, a następnie przyłożyć urządzenie do aparatu, aby je połączyć. Bez NFC można parować urządzenia dzięki zgodności z kodami QR.

Obsługa 14-bitowego formatu RAW bez kompresji

14-bitowy format wyjściowy RAW i 16-bitowe przetwarzanie obrazu ułatwiają uzyskanie maksymalnej ilości szczegółów i najwyższej jakości obrazu z bogatymi przejściami tonalnymi w przypadku nagrywania w formacie RAW. 14-bitowy format RAW (Sony ARW) gwarantuje ponadto optymalną jakość przy późniejszej obróbce w programie Image Data Converter lub innym.

Ulepszony pomiar błysku P-TTL

Odbite światło przedbłysku wyzwolonego na moment przed precyzyjnym pomiarem błysku głównego może istotnie poprawić kompozycję zdjęć. Co więcej, wysoka precyzja kontroli nad światłem bez podatności na warunki tła jest zapewniona głównie wokół obiektu, przy użyciu danych o odległości z używanego obiektywu. Efektem jest stabilna kontrola nad oświetleniem, która tłumi niedoświetlenie zwykle występujące przy białej odzieży i ścianach, a także prześwietlenie, które może wpłynąć na oświetlenie czarnej odzieży i nocnych krajobrazów.

Złącze do synchronizacji

Złącze do synchronizacji

Zgodne zewnętrzne lampy błyskowe ze standardowymi złączami lub przewodami do synchronizacji mogą być podłączane bezpośrednio w celu wygodnej synchronizacji lampy błyskowej, co zwiększa możliwości fotografowania z lampą błyskową.

Solidna obudowa ze stopu magnezu

Solidna obudowa ze stopu magnezu

Korpus aparatu α9 został wykonany z myślą o solidnej niezawodności, stabilnej obsłudze i wytrzymałości w terenie. Jej wewnętrzna struktura oraz górna, przednia i tylna pokrywa zostały wykonane z wytrzymałego stopu magnezu. Wytrzymałość i sztywność korpusu oraz wytrzymałe mocowanie obiektywu to solidna podstawa do mocowania obiektywu i długiego użytkowania, nawet z dużymi i ciężkimi teleobiektywami i obiektywami filmowymi.

Niezawodna konstrukcja odporna na pył i wilgoć

Niezawodna konstrukcja odporna na pył i wilgoć

Łatwe fotografowanie w trudnych warunkach dzięki środkom zapewniającym odporność na kurz i wilgoć, które chronią przed wilgocią i kurzem. Ochrona obejmuje uszczelnienie przycisków i pokręteł, osłonę gniazd i łączeń w obudowie ze specjalnymi wypustkami i rowkami, co zapewnia podwójne ekranowanie i szczelne łączenie paneli obudowy i innych części.

Nagrywanie filmów 4K w wysokiej rozdzielczości

Nagrywanie filmów 4K w wysokiej rozdzielczości

Ten najnowszy aparat pełnoklatkowy nagrywa bardzo wysokiej jakości filmy 4K. Pełny odczyt pikseli bez łączenia ich w grupy w filmach 4K o wysokiej rozdzielczości pozwala tworzyć szczegółowe filmy pełnoklatkowe z efektem nadpróbkowania osiągniętym poprzez kondensację około 2,4-krotnej ilości danych wymaganych dla 4K (odpowiednik 6K) w sygnale wyjściowym 4K (QFHD: 3840 × 2160). Co więcej, duża szybkość nowo zaprojektowanego przetwornika obrazu ogranicza efekt „rolling shutter”.

Ulepszony tryb Fast Hybrid AF do nagrywania filmów

Ulepszony tryb Fast Hybrid AF do nagrywania filmów

Utrzymanie ostrości i jasności obrazów podczas nagrywania filmów 4K. Tryb Fast Hybrid AF do nagrywania filmów ewoluował i jego obszar AF został rozszerzony do prawie takiej samej szerokości jak dla zdjęć, co umożliwia szybkie i precyzyjne działanie AF w całym kadrze. Ponadto dalsze zmniejszanie prędkości w „dolnym” zakresie prędkości AF pozwala uzyskać wyraźniejsze efekty „slow focus”.

Format XAVC S do zapisu obrazu o wysokiej przepływności

Format XAVC S do zapisu obrazu o wysokiej przepływności

Format XAVC S służy do nagrywania filmów 4K i HD. Wysoka przepływność do 100 Mb/s w przypadku nagrywania w formacie 4K 30p (25p)/24p i do 50 Mb/s w formacie Full HD 60p (50p)/30p (25p)/24p zapewnia piękne szczegóły filmów przy minimalnych zakłóceniach kompresji. Możliwość nagrywania z przepływnością 100 Mb/s nawet przy najwyższej prędkości 120 kl./s w trybie Full HD pozwala tworzyć wysokiej jakości sekwencje w zwolnionym tempie podczas późniejszego przetwarzania.

Zwolnione i przyspieszone tempo

Różnicowanie tempa filmowania pozwala przykuć uwagę i uatrakcyjnić film. Błyskawicznie wybierany za pomocą pokrętła tryb „S&Q” obsługuje zwolnione i przyspieszone tempo z prędkością od 1 do 120 kl./s (100 kl./s) i możliwością wyboru jednego z ośmiu stopni dla 60-krotnie (50-krotnie) szybszego i 5-krotnie (4-krotnie) wolniejszego ruchu, w jakości Full HD (50 Mb/s). Możesz „bawić się czasem”, przyspieszając ruch lub wydłużając chwilę, a następnie zaakcentować zwykłe nagranie tymi wstawkami, aby zwiększyć efekt komizmu lub dramatyzmu.

Funkcje Zebra

Funkcje Zebra

Uproszczenie ekspozycji dzięki funkcji Zebra. Docelowa jasność filmu 0-109%, ustawienie w zakresie +10% i -10%, kontrola wzoru zebra dla obszarów w zakresie oraz minimalnej jasności w celu uniknięcia prześwietlenia jasnych partii.

Obsługa w konwerterze Capture One Express (dla Sony)

Obsługa w konwerterze Capture One Express (dla Sony)

Capture One Express (dla Sony) to jeden z najlepszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje dokładność kolorów i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie niezbędne narzędzia do regulacji z szybkością i krótkim czasem reakcji. Uwaga: Wszelkie pytania na temat korzystania z programu Capture One Express (dla Sony) i pomocy go dotyczącej, w tym również pytania dotyczące funkcjonalnej kompatybilności tego programu, prosimy kierować do firmy Phase One.

Dane Techniczne 

  Obiektyw

Współpraca z obiektywami

Obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Mocowanie obiektywu

Mocowanie typu E

  Przetwornik obrazu

Współczynnik kształtu obrazu

3:2

Liczba pikseli (efektywnie)

Około 24,2 megapiksela

Liczba pikseli (całkowita)

Około 28,3 megapiksela

Typ

Pełnoklatkowy (35,6 x 23,8 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor RS®

System ochrony przed kurzem

Powłoka chroniąca przed ładunkami elektrycznymi na filtrze optycznym i mechanizm przesunięcia przetwornika obrazu

  Zapis (fotografie)

Format zapisu

JPEG (zgodność z DCF 2.0, Exif 2.31, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3)

Rozmiar obrazu (piksele) [3:2]

Pełna klatka 35 mm L: 6000 x 4000 (24M), M: 3936 x 2624 (10M), S: 3008 x 2000 (6,0M)

APS-C L: 3936 x 2624 (10M), M: 3008 x 2000 (6,0M), S: 1968 x 1312 (2,6M)

Rozmiar obrazu (piksele) [16:9]

Pełna klatka 35 mm L: 6000 x 3376 (20M), M: 3936 x 2216 (8,7M), S: 3008 x 1688 (5,1M)

APS-C L: 3936 x 2216 (8,7M), M: 3008 x 1688 (5,1M), S: 1968 x 1112 (2,2M)

Rozmiar obrazu (piksele) [tryb panoramy]

Tryby jakości obrazu

RAW

RAW+JPEG

JPEG Extra Fine

JPEG Fine

JPEG Standard

Efekty zdjęciowe

Posteryzacja (kolor), posteryzacja (cz/b), kolor pop, retro foto, częściowy kolor (R/G/B/Y), wysoki kontrast monochromatyczny, aparat zabawka(normalny/chłodny/ciepły/zielony/magenta), high-key: miękki

Styl twórczy

Standardowy, żywy, neutralny, czysty, głęboki, jasny, portret, krajobraz, zachód słońca, scena nocna, jesienne liście, czarno-biały, sepia, pamięć stylów (1–6) (kontrast (–3 do +3), nasycenie barw (–3 do +3), ostrość (–3 do +3))

Profile obrazu

Funkcje zakresu dynamicznego

Wyłączone, DRO (automatyka/poziom (1-5)), automatyka HDR (automatyczne zmiany ekspozycji, nastawianie zmian ekspozycji: od 1 EV do 6 EV z krokiem 1,0 EV)

Przestrzeń barw

Standard sRGB (paleta sYCC) i Adobe RGB zgodny z technologią TRILUMINOS Color

14bit RAW

TAK

Format RAW bez kompresji

TAK

 Zapis (film)

Format zapisu

XAVC S, zgodność z formatem AVCHD 2.0, MP4

Kompresja filmu

XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC / H.264, MP4: MPEG-4 AVC / H.264

Format zapisu dźwięku

XAVC S: LPCM, 2 kanały, AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały; Dolby® Digital Stereo Creator; MP4: MPEG-4 AAC-LC 2 kanały

Przestrzeń barw

Standard xvYCC (x.v.Colour przy połączeniu kablem HDMI), zgodność z technologią TRILUMINOS Colour

Efekty zdjęciowe

8 rodzajów: Posteryzacja (kolor), posteryzacja (cz/b), kolor pop, retro foto, częściowy kolor (R/G/B/Y), wysoki kontrast monochromatyczny, aparat zabawka (normalny/chłodny/ciepły/zielony/magenta), high-key: miękki, czarno-biały o bogatej gradacji

Styl twórczy

Standardowy, żywy, neutralny, czysty, głęboki, jasny, portret, krajobraz, zachód słońca, scena nocna, jesienne liście, czarno-biały, sepia, pamięć stylów (1–6) (kontrast (–3 do +3), nasycenie barw (–3 do +3), ostrość (–3 do +3))

Profile obrazu

Rozmiar obrazu (piksele), NTSC

XAVC S 4K: 3840 x 2160 (30p, 100M), 3840 x 2160 (24p, 100M), 3840 x 2160 (30p, 60M), 3840 x 2160 (24p, 60M), XAVC S HD: 1920 x 1080 (120p, 100M), 1920 x 1080 (120p, 60M), 1920 x 1080 (60p, 50M), 1920 x 1080 (30p, 50M), 1920 x 1080 (24p, 50M), AVCHD: 1920 x 1080 (60p, 28M, PS), 1920 x 1080 (60i, 24M, FX), 1920 x 1080 (60i, 17M, FH), 1920 x 1080 (24p, 24M, FX), 1920 x 1080 (24p, 17M, FH), AVC MP4: 1920 x 1080 (60p, 28M), 1920 x 1080 (30p, 16M), 1280 x 720 (30p, 6M)

Rozmiar obrazu (piksele), PAL

XAVC S 4K: 3840 x 2160 (25p, 100M), 3840 x 2160 (25p, 60M), XAVC S HD: 1920 x 1080 (100p, 100M), 1920 x 1080 (100p, 60M), 1920 x 1080 (50p, 50M), 1920 x 1080 (25p, 50M), AVCHD: 1920 x 1080 (50p, 28M, PS), 1920 x 1080 (50i, 24M, FX), 1920 x 1080 (50i, 17M, FH), 1920 x 1080 (25p, 24M, FX), 1920 x 1080 (25p, 17M, FH), AVC MP4: 1920 x 1080 (50p, 28M), 1920 x 1080 (25p, 16M), 1280 x 720 (25p, 6M)

Liczba klatek na sekundę

Tryb NTSC: 1, 2, 4, 8, 15, 30, 60, 120 kl./s, Tryb PAL: 1, 2, 3, 6, 12, 25, 50, 100 kl./s

Funkcje filmu

Wyświetlanie poziomu dźwięku, regulacja poziomu nagrywania dźwięku, przełącznik PAL/NTSC, nagrywanie filmu w dwóch formatach, TC/UB (pamięć TC/pamięć UB/format TC/przebieg TC/tworzenie TC/zapis czasu UB), długość śledzenia AF, prędkość napędu AF, automatyczne wydłużanie czasu otwarcia migawki, sterowanie nagrywaniem, czyszczenie informacji HDMI (wybór WŁ./WYŁ.)

Wyjście HDMI®

3840 x 2160 (25p), 1920 x 1080 (50p), 1920 x 1080 (50i), 1920 x 1080 (24p), 1920 x 1080 (60p), 1920 x 1080 (60i), 3840 x 2160 (30p), 3840 x 2160 (24p), YCbCr 4:2:2 8 bit / RGB 8 bit

  System nagrywania

Informacje o lokalizacji Łącze ze smartfona

TAK

Nośnik

Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro(M2), karta pamięci SD, karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I/II), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I/II), karta pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, karta pamięci microSDXC,

Gniazdo na kartę pamięci

GNIAZDO 1: gniazdo karty pamięci SD (zgodne z UHS-I/II)

GNIAZDO 2: gniazdo wielofunkcyjne do obsługi karty pamięci Memory Stick Duo/SD (zgodne z UHS-I)

Tryb zapisu na dwie karty pamięci

Symult. Rej. (Fotografia), symult. Rej. (Film), symult. Rej. (Fotografia/Film), sortowanie (JPEG/RAW), sortowanie (Fotografia/Film), kopiowanie

  Redukcja szumów

Redukcja szumów

Redukcja szumów przy długich czasach ekspozycji: włączanie/wyłączanie, dostępna przy czasach migawki dłuższych niż 1 s; Przy dużych czułościach ISO: Normalna / słaba / wyłączona

Wieloklatkowa redukcja szumów

  Balans bieli

Tryby balansu bieli

Automatyczny / światło dzienne / cień / chmury / żarówki / świetlówki (ciepła biel / zimna biel / biel dnia / światło dzienne) / lampa błyskowa / pod wodą / temperatura barwowa (2500 do 9900K) i filtr barwny (G7 do M7 (57 kroków), A7 do B7(29 kroków)) / własny

Mikrokorekty automat. balansu bieli

Tak (G7 do M7, 57 stopni) (A7 do B7, 29 stopni)

Priorytet ustawiony w trybie AWB

TAK

Bracketing

3 klatki, do wyboru poziom H/L

  Ostrość

Sposób nastawiania ostrości

Fast Hybrid AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu)

Czujnik ostrości

Przetwornik CMOS Exmor RS®

Pola ostrości

Pełna klatka 35 mm: 693 pól (AF z detekcją fazy), tryb APS-C z obiektywem FF: 299 pól (AF z detekcją fazy), z obiektywem APS-C: 221 pól (AF z detekcją fazy)/ 25 pól (AF z detekcją kontrastu)

Zakres czułości ostrości

EV-3 – EV20 (odpowiednik ISO100 z założonym obiektywem F2,0)

Tryb ostrości

Pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczny

Strefa wyznaczania ostrości

Szeroka (693 pól (AF z detekcją fazy), 25 pól (AF z detekcją kontrastu)) / strefowa / centralna / punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży) / rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika / śledzenie ostrości (szeroka / strefowa / środkowa / punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży) / rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika)

Inne funkcje

Eye-start AF (tylko z założonym obiektywem LA-EA2 lub LA-EA4 (sprzedawany oddzielnie)), śledzenie ostrości, Eye AF, mikroregulacja AF z obiektywem LA-EA2 lub LA-EA4 (sprzedawany oddzielnie), przewidywanie ostrości, blokada ostrości, czujnik śledzenia AF, przełącznik obszaru AF V/H, rejestracja obszaru AF

Światło wspomagające autofokus (AF Illuminator)

Tak (z wbudowanej diody LED)

Zasięg światła wspomagającego AF

Około 0,3 m – około 3,0 m (z założonym obiektywem FE 28 – 70 mm F3,5-5,6 OSS)

Sposób nastawiania ostrości pilotem LA-EA3 (sprzedawany oddzielnie)

do wyboru (detekcja fazy, detekcja kontrastu)

  Ekspozycja

Typ pomiaru

Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref

Czujnik pomiarowy

Przetwornik CMOS Exmor RS®

Zakres czułości pomiaru

EV-3 – EV20 (przy odpowiedniku ISO100, z założonym obiektywem F2,0)

Tryb pomiaru

Wielosegmentowy, Centralnie ważony, Punktowy (standardowy/duży), uśrednienie wartości dla całego obszaru, jasny obszar

Kompensacja ekspozycji

+/- 5,0 EV (do wyboru krok co 1/3 EV lub 1/2 EV), (przy użyciu pokrętła kompensacji ekspozycji: +/- 3 EV (co 1/3 EV))

Bracketing ekspozycji

Bracketing: ciągły, bracketing: Pojedynczy, 3/5/9 klatek (z możliwością wyboru). 3 klatki lub 5 klatek, krok co 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1.0 EV, 2.0 EV lub 3.0 EV; 9 klatek, krok co1/3 EV, 1/2 EV 2/3 EV lub 1.0 EV.

Pamięć ekspozycji (AE Lock)

Blokowana po wciśnięciu do połowy spustu migawki. Dostępna za pośrednictwem przycisku pamięci AE. (Włączanie/wyłączanie/automatyczna)

Tryby ekspozycji

AUTO (iAuto), zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu otwarcia migawki (S), ręczny (M), film (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P) / preselekcja przysłony (A) / preselekcja czasu otwarcia migawki (S) / ręczny (M)), zwolnione i przyspieszone tempo (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P) / preselekcja przysłony (A) / preselekcja czasu otwarcia migawki (S) / ręczny (M))

Czułość ISO (zalecany wskaźnik ekspozycji)

[Fotografie] Mechaniczna migawka: ISO 100–51 200 (wartości ISO od ISO 50 do ISO 204 800 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), elektroniczna migawka: ISO 100–25 600 (wartości ISO od ISO 50 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), [Filmy] odpowiednik ISO 100–51 200 (wartości ISO do ISO 102 400 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy)

Fotografowanie bez migotania

  Wizjer

Typ wizjera

Wizjer elektroniczny (kolorowy) 1,3 cm (typ 0,5"), Quad-VGA OLED

Liczba punktów

3 686 400 punktów

Regulacja jasności (wizjer)

Automatyczna, ręczna (5 ustawień od -2 do +2)

Regulacja temperatury barwowej

Ręczna (5 ustawień)

Pokrycie kadru

100%

Powiększenie

około 0,78x (obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, -1 m-1)

Regulacja dioptrii

-4,0 – +3,0 m-1

Odległość od oka

Około 23 mm od soczewki wizjera; 18,5mm od ramki wizjera przy -1m-1 (norma Camera & Imaging Products Association)

Wybór liczby klatek na sekundę w wizjerze

STD 60 kl./s / HI 120 kl./s

Zawartość wyświetlacza

Wyświetlacz graficzny

Wyświetlanie wszystkich informacji

Brak informacji

Poziomnica cyfrowa

Histogram

Do wizjera

 Ekran LCD

Typ

7,5 cm (3,0"), TFT

Liczba punktów

1 440 000 punktów

Panel dotykowy

TAK

Regulacja jasności

Ręczna (5 ustawień od -2 do +2), tryb słonecznej pogody

Regulacja kąta

Maksymalnie ok. 107° w górę, około 41° w dół

Wybór wyświetlacza (wizjer/LCD)

Tak (automatyczny/ręczny)

Podgląd w czasie rzeczywistym efektów korekt (LCD)

Włączanie/wyłączanie

System obsługi Quick Navi

TAK

Powiększanie obrazu przy nastawianiu ostrości

Tak (pełna klatka 35 mm: 4,7x, 9,4x, APS-C: 3,1x, 6,2x)

Zebra

Tak (wybieranie poziomu + zakres lub dolny limit jako ustawienie własne)

Wyróżnianie ostro ujmowanych fragmentów przy ręcznym nastawianiu ostrości

Tak (poziom: duży/średni/mały/wył., kolor: biały/czerwony/żółty)

Inne

Technologia WhiteMagic, siatka linii (siatka reguły trójpodziału/siatka kwadratowa/diagram i siatka kwadratowa/wył.), znacznik filmowy (środek/aspekt/strefa bezpieczeństwa/ramka pomocnicza)

Zawartość wyświetlacza

Wyświetlacz graficzny, wyświetlanie wszystkich informacji, bez informacji, poziomica cyfrowa, histogram

  Inne funkcje

PlayMemories Camera Apps™

Clear Image Zoom

Fotografie: około 2x, Filmy: około 2x

Zoom cyfrowy

Inteligentny zoom (fotografie): pełnoklatkowy 35 mm: M: około 1,5x, S: około 2x, APS-C: M: około 1,3x, S: około 2x, Zoom cyfrowy (fotografie): pełnoklatkowy 35 mm: L: około 4x, M: około 6,1x, S: około 8x, APS-C: L: około 4x, M: około 5,2x, S: około 8x, Zoom cyfrowy (filmy) pełnoklatkowy 35 mm: około 4x, APS-C: około 4x

Rozpoznawanie twarzy

Tryby: Wł./Wł. (rejestracja twarzy)/wyłączone, rejestracja twarzy, wybieranie twarzy, maks. liczba wykrywanych twarzy: 8

Samowyzwalacz do autoportretów

Inne

Nastawianie ostrości dotknięciem: Tak (dostępne przy obsłudze monitora LCD), min. automatyczna czułość ISO, SS, monitorowanie jasności, wprowadzanie nazwy pliku, funkcja transmisji danych FTP, pomoc, ustawienie regionu, tryb wystawy sklepowej, tryb lampy wideo, regulacja zoomu obrotem pierścienia

Zgodność z Eye-Fi

-

  Migawka

Typ

Sterowana elektronicznie, o przebiegu pionowym, szczelinowa

Typ migawki

Automatyczna/Mechaniczna migawka/Elektroniczna migawka

Czas otwarcia migawki

[Fotografie, pojedyncze], Mechaniczna migawka: 1/8000 do 30 s, B, AUTO: 1/32000 do 30 s, B, Elektroniczna migawka: 1/32000 do 30 s, [Fotografie, zdjęcia seryjne], Mechaniczna migawka: 1/8000 do 30 s, AUTO: 1/32000

Synchronizacja z lampą błyskową Szybkość

1/250 s

Elektroniczny pierwszy przebieg kurtyny

Tak (włączanie/wyłączanie)

Cicha praca

Tak (elektroniczna migawka)

 Stabilizacja obrazu

Typ

Mechanizm przesunięcia przetwornika obrazu z 5–kierunkową kompensacją (kompensacja zależy od parametrów obiektywu)

Efekt kompensacji

5,0 stopnia (według normy Camera & Imaging Products Association. Tylko obrót wokół osi pionowej / przechył w górę/w dół. Przy zamontowanym obiektywie Planar T* FE 50 mm F1,4 ZA. Redukcja szumów przy długiej ekspozycji: wyłączona.)

  Kontrola błysku

Typ

Liczba przewodnia

Kąt rozsyłu błysku

Sterowanie

Przedbłysk TTL

Kompensacja mocy błysku

+/- 3,0 EV (przełączanie kroku między 1/3 lub 1/2 EV)

Bracketing lampy błyskowej

3/5/9 klatek (z możliwością wyboru). 3 klatki lub 5 klatek, krok co 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1.0 EV, 2.0 EV lub 3.0 EV; 9 klatek, krok co1/3 EV, 1/2 EV 2/3 EV lub 1.0 EV.

Tryby pracy lampy błyskowej

Wyłączona, automatyczna, błysk wypełniający, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, osłabianie efektu czerwonych oczu (włączanie/wyłączanie), bezprzewodowa, synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycji

Współpraca z lampą zewnętrzną

Lampa błyskowa do systemu Sony α zgodna ze stopką Multi Interface, możliwość użycia adaptera stopki do podłączania lamp wyposażonych w stopkę z automatyczną blokadą

Blokada mocy błysku

TAK

Sterowanie bezprzewodowe

Tak (sygnał świetlny/sygnał radiowy)

  Mechanizm

Tryby zapisu

Zdjęcia pojedyncze, zdjęcia seryjne (do wyboru Hi/Mid/Lo), samowyzwalacz, samowyzwalacz (seria), bracketing: Pojedyncze, bracketing: Seryjne, bracketing balansu bieli, bracketing DRO

Szybkość ciągłego zapisu (przybliżona wartość maks.)

Automatyczna/Elektroniczna migawka: Zdjęcia seryjne: Hi: maks. 20 kl./s, Mid: maks. 10 kl./s, Lo: maks. 5 kl./s

Mechaniczna migawka: Zdjęcia seryjne: Hi: maks. 5 kl./s, Mid: maks. 5 kl./s, Lo: maks. 2,5 kl./s

Liczba kadrów do zarejestrowania (przybliżona)

JPEG Extra Fine L: 362 klatki, JPEG Fine L: 362 klatki, JPEG Standard L: 362 klatki, RAW: 241 klatek, RAW i JPG: 222 klatki, RAW (bez kompresji): 128 klatek, RAW (bez kompresji) i JPG: 118 klatek

Samowyzwalacz

10 sek. opóźnienia / 5 sek. opóźnienia / 2 sek. opóźnienia / ciągły z samowyzwalaczem (3 klatki po 10 sek. / 5 klatek po 10 sek. / 3 klatki po 5 sek. / 5 klatek po 5 sek. / 3 klatki po 2 sek. / 5 klatek po 2 sek.) / bracketing z samowyzwalaczem

  Odtwarzanie

Przechwytywanie zdjęć

TAK

Tryby

Jedno zdjęcie (z informacjami o zdjęciu, histogramem Y RGB i  ostrzeżeniem o światłach / cieniach lub bez tych informacji), indeks 9 / 25 klatek, tryb wyświetlania w powiększeniu (L: 15,0x, M: 9,84x, S: 7,52x), automatyczny podgląd (10/5/2 s, wył.), obrót obrazu (automatyczny/ręczny/wył.), pokaz slajdów, wybór folderu (data / fotografie / MP4 / AVCHD / XAVC S HD / XAVC S 4K), przewijanie w przód/w tył (film), kasowanie, ochrona

  Interfejs

<tr cla

Złącze komputerowe

Pamięć masowa, MTP, zdalne sterowanie z komputera

Złącze Multi Terminal / Micro USB

Tak

NFC

Tak (zgodność ze znacznikami NFC Forum typu 3), zdalne sterowanie jednym dotknięciem, udostępnianie jednym dotknięciem

Bezprzewodowa sieć LAN (wbudowana)

Zgodność z Wi-Fi, IEEE 802.11b/g/n (pasmo 2,4 GHz), oglądanie na smartfonie: Tak, przesyłanie do komputera: Tak, oglądanie na telewizorze: Tak

Bluetooth®

Tak (standard Bluetooth w wer. 4,1 (pasmo 2,4 GHz))

Wyjście HD

Mikrozłącze HDMI (typ D), BRAVIA Sync (sterowanie dla HDMI), technologia PhotoTV HD, rejestrowanie filmu w formacie 4K, wyświetlanie fotografii w formacie 4K

Stopka Multi Interface

Tak

Stopka akcesoriów Auto-lock

Złącze Smart Accessory Terminal 2

Gniazdo mikrofonu

Tak (mini jack stereo 3,5 mm)

Gniazdo zewnętrznego zasilania