Kategorie

Kontakt

Sony:
 042-640-60-34
   Damian
tel 601-944-875

gg: 48763342
   Jarek  
tel 502 716 469

gg: 
41767606
   Pracujemy:

  Pn-Pt: 10:00-18:00
  Sobota:10:00-14:00

zamowienia@solpol.pl

  Nasze Google+

 ILCE7M2B.CEC MK2 BODY . Bezpłatna dostawa. Bezpłatny odbiór w Salonach SONY Centre w Łodzi Warszawie Wrocławiu Kielcach Płocku Opolu.

  • Dostępność: jest w magazynie
  • Producent: Sony
  • Cena: 5 499,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz eRaty
  • Oblicz_raty_duckblue
  • Poleć produkt

Opis towaru


ILCE-7M2

Pełnoklatkowy, kompaktowy korpus α z 5-kierunkowym systemem stabilizacji obrazu

 

Dzięki 5-kierunkowemu systemowi stabilizacji obrazu pełnoklatkowy korpus α7 II łączy bardzo wysoką jakość obrazu z wyjątkową łatwością fotografowania i filmowania z ręki.

 

  • Pełnoklatkowy korpus z 5-kierunkowym systemem stabilizacji obrazu
  • Udoskonalony system Fast Hybrid AF: szybki i wydajny
  • 24,3-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu Exmor® CMOS

 

5-kierunkowy system stabilizacji obrazu - Aparat α7 II kompensuje pięć rodzajów drgań, które mogą wystąpić przy fotografowaniu i filmowaniu z ręki. Zasadniczo rozszerza to dostępne środki wyrazu. Duża efektywność kompensacji — 4,5 stopnia przysłony — pozwala utrwalać odległe obiekty, uzyskać szczegółowe ujęcia z bardzo małej odległości czy rejestrować sceny nocne.

 

Współpraca z szerokim wachlarzem obiektywów - Nowy 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu znakomicie ułatwia fotografowaniei nagrywanie z ręki. Kompensuje drgania przy korzystaniu z bardzo wielu obiektywów. Zastosowane w modelu α7 II mocowanie typu E cechuje się małą odległością między tylnym pierścieniem obiektywu a przetwornikiem obrazu. W praktyce oznacza to możliwość korzystania z różnorodnych obiektywów.

 

Optymalna współpraca z każdym obiektywem α - Na korpusie α7 II możesz bez obaw zamontować każdy posiadany obiektyw z mocowaniem typu E, a po zastosowaniu odpowiedniego adaptera — także z mocowaniem typu A. Aparat samoczynnie rozpoznaje model obiektywu i dobiera optymalne parametry rejestracji obrazu oraz sposób działania 5-kierunkowego systemu stabilizacji obrazu. Jeśli używasz obiektywu z mocowaniem typu E wyposażonego w optyczny stabilizator obrazu (OSS), aparat α7 II wykorzystuje oba systemy stabilizacji: w obiektywie i w korpusie.

 

Wydajny system Fast Hybrid AF - Nowo udoskonalony system Fast Hybrid AF zapewnia bardzo dużą szybkość reakcji, dokładne przewidywanie i pokrycie szerokiej strefy — a w rezultacie niezawodne ustawianie i śledzenie ostrości. Należy do najszybszych systemów spotykanych w korpusach z pełnoklatkową matrycą. Działa o 30% szybciej niż w modelu α7. Dokładnie przewiduje ruch obiektów i umożliwia utrzymanie na nich ostrości.

 

Zdjęcia w tempie 5 kl./s z automatyką ostrości/ekspozycji i śledzeniem ostrości - Kiedy fotografowany obiekt szybko się porusza, do uchwycenia najważniejszego momentu na ostrej, dobrze naświetlonej fotografii można wykorzystać tryb zdjęć seryjnych z szybkością 5 kl./s. W tym trybie działa również automatyka ostrości i ekspozycji. Udoskonalony algorytm dokładnie przewiduje ruch obiektów i umożliwia utrzymanie na nich ostrości nawet w czasie zdjęć seryjnych.

 

24,3-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu Exmor™ CMOS - Przetwornik obrazu rejestruje pięknie wyglądające, 24,3-megapikselowe obrazy, które cechują się wysoką jakością nawet w samych rogach kadru. Dzięki jego bardzo szerokiemu zakresowi dynamicznemu uzyskasz niski poziom szumów i zaskakująco bogate, subtelne przejścia tonalne. Niezwykle realistyczny wygląd każdej sceny to owoc wprowadzonych przez Sony innowacji, które pozwalają dokładniej uchwycić szczegóły.

 

Procesor obrazu BIONZ X - Procesor obrazu BIONZ X realizuje swoje zadania w czasie rzeczywistym i wiernie odwzorowuje faktury i szczegóły — tak jak widzi je nieuzbrojone oko. Dzięki połączeniu go z układem scalonym o dużej skali integracji, który skraca przetwarzanie obrazu, uzyskuje się bardziej naturalne szczegóły, większy realizm zdjęć i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.

 

Format XAVC S: profesjonalna jakość zapisu - Aby uzyskać najwyższą możliwą jakość i minimalny poziom zakłóceń, można nagrywać obraz w formacie XAVC S, będącym adaptacją profesjonalnego formatu XAVC 4K/HD. Pozwala on na zapis filmów Full HD (1920 x 1080) przy przepływności 50 Mb/s (60p/50p, 30p/25p, 24p), z dźwiękiem Linear PCM.

 

Mocna obudowa ze stopu magnezu - Dla zapewnienia niezawodnej pracy w terenie korpus łączy małe wymiary i wagę z solidną konstrukcją. Jego góra i przód oraz wewnętrzny szkielet są wykonane ze sztywnego stopu magnezu — bardzo lekkiego, a przy tym wytrzymałego i stabilnego w użytkowaniu.

 

Wytrzymałe mocowanie obiektywu - Wzmocniona konstrukcja i większa sztywność gniazda na obiektyw umożliwiają bezpieczny montaż nawet dużych i ciężkich obiektywów — takich jak superteleobiektywy czy modele przeznaczone do nagrywania filmów.

 

Udoskonalony uchwyt i spust migawki - Kształt i wysokość uchwytu na korpusie pomagają w pewniejszym trzymaniu aparatu nawet przy pracy z dużym obiektywem. Pozwalają też sprawniej posługiwać się pokrętłami i przyciskiem spustu migawki. Sam spust migawki ma obecnie nowy kształt i jest przesunięty ku przodowi. Ułatwia to naturalne wykonywanie zdjęć i uniknięcie poruszenia obrazu.

 

Ekspresywne filmy z lekkiego korpusu - Choć korpus α7 II ma małe wymiary, doświadczony filmowiec szybko odkryje jego duży potencjał. Aparat pozwala bowiem na nagrywanie materiału, który będzie urzekać jakością obrazu i dźwięku, filmów z miękko rozmytym tłem i niezwykle wyraźnymi szczegółami. Duża czułość zagwarantuje żywy obraz nawet przy nagrywaniu ciemnych scen. Wachlarz twórczych możliwości rozszerzają dodatkowo profile obrazu i tryby P/A/S/M.

 

Kontrastowy wizjer XGA OLED TruFinder™ o wysokiej rozdzielczości - Wygoda i komfort obsługi to między innymi zasługa znakomitego wizjera. Wyświetlany w nim obraz uwzględnia wszystkie wybrane ustawienia aparatu — pozwala zatem obejrzeć zdjęcie jeszcze przed jego wykonaniem. Dodatkową zaletę stanowi zaawansowany system optyczny z 3 soczewkami, który zapewnia bogate przejścia tonalne i bardzo duży kontrast.

 

Stabilny obraz w wizjerze - Stabilizacji może być również poddawany obraz w wizjerze i na ekranie LCD. Podgląd w takim trybie jest możliwy po wciśnięciu do połowy spustu migawki, przy powiększaniu obrazu oraz w podczas filmowania. Ułatwia to pracę nad kompozycją i ustawianie ostrości przy zdjęciach z użyciem teleobiektywu lub obiektywu do makrofotografii.

 

Funkcja śledzenia ostrości - Efektywne utrzymywanie ostrości na ruchomych obiektach to efekt udoskonaleń w systemie śledzenia ostrości. Dzięki uwzględnieniu dodatkowych informacji ze sceny system ten dobiera i wykorzystuje optymalne pole AF — zapewniając sprawne, stabilne ustawianie ostrości. Znacznie lepsze wykrywanie i śledzenie ruchomych obiektów to także zasługa naszej zaawansowanej, firmowej technologii analizy obrazu.

 

Technologie reprodukcji szczegółów i kompensacji dyfrakcji - Technologia reprodukcji szczegółów zapewnia wierniejsze odwzorowanie detali obrazu. Technologia kompensacji dyfrakcji poprawia jakość detali podczas zdjęć przy mocno przymkniętej przysłonie obiektywu.

 

Strefowe osłabianie szumów - System strefowej redukcji szumu analizuje zawartość obrazu i odpowiednio dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury i obszary o jednolitym kolorze, jak niebo), by następnie usunąć z nich szum właściwie dobraną metodą. W rezultacie uzyskuje się zauważalne obniżenie poziomu zakłóceń — i znacznie czystszy obraz.

 

Profile obrazu - Przed dokonaniem nagrania można skorygować takie aspekty wyglądu filmu, jak przejścia tonalne, kolorystyka i szczegółowość obrazu. Wybrane parametry można zapisać wraz z innymi ustawieniami jako profil. Urządzenie pozwala na zapis siedmiu takich profilów.

 

Ustawienie gamma S-Log2 - To stworzone przez Sony ustawienie krzywej gamma, wykorzystywane w profesjonalnych kamerach wideo, 13-krotnie rozszerza zakres dynamiczny, wzbogaca przejścia tonalne i zapobiega prześwietlaniu świateł oraz niedoświetlaniu cieni. Korekta kolorystyki w postprodukcji zapewni minimalny poziom szumów i nieprzeciętną szczegółowość obrazu, a w rezultacie pozwoli na zastosowanie różnych form wyrazu.

 

Kod czasowy / Bity użytkownika - Ta funkcja pozwala na wybór ustawienia „Rec Run”, przy którym kod czasowy zwiększa się tylko w czasie nagrywania, oraz „Free Run”, przy którym kod czasowy zwiększa się stale. Dodatkowo można wybrać zapis z kompensacją kodu czasowego (drop frame) lub bez kompensacji (non drop frame). Aparat α7 II umożliwia ponadto reprodukcję czystego sygnału HDMI z osadzonym kodem czasowym.

 

Wyjście „czystego” sygnału HDMI - Dzięki złączu HDMI możliwe jest przesyłanie w czasie rzeczywistym sygnału Full HD na duży ekran zewnętrznego monitora. Ta funkcja umożliwia nagrywanie filmu bez kompresji na urządzenie zewnętrzne, bez nakładania na obraz informacji o ujęciu.

 

Starannie zaprojektowany system obsługi - Elementy sterujące zoptymalizowano w taki sposób, by umożliwić szybkie, intuicyjne zmienianie ustawień podczas podglądu obrazu w wizjerze. Skorygowano położenie i działanie przedniego i tylnego pokrętła, dzięki czemu stały się one wygodniejsze w użyciu. W rezultacie obecny system obsługi przewyższa nawet rozwiązania z poprzednich modeli α7.

 

Łatwa personalizacja przycisków - Standardowe funkcje wielu przycisków możesz zmienić na takie, z których korzystasz najczęściej. Dzięki temu obsługa aparatu stanie się wygodniejsza i bardziej intuicyjna. Do 10 przycisków można łącznie przypisać 56 funkcji.

 

Wygodny, uchylny ekran LCD - Wykonywanie zdjęć z nietypowych perspektyw umożliwia ruchomy ekran LCD, który można odchylić o mniej więcej 107° w górę i 41° w dół. W połączeniu z lekkością i poręcznością całego urządzenia zapewnia on znacznie większe możliwości wykonywania zdjęć. Wyświetlany obraz pozostaje dobrze widoczny nawet w pełnym słońcu: dzięki technologii WhiteMagic jego jasność jest niemal dwukrotnie większa niż w typowych wyświetlaczach.

 

System ochrony przed kurzem i powłoka - Aby na zdjęciach nie pojawiały się brzydkie plamy, filtr optyczny na matrycy jest pokryty specjalną powłoką antystatyczną, która przeciwdziała osadzaniu się kurzu i wilgoci w czasie wymiany obiektywów. Oprócz tego aparat jest wyposażony w mechaniczny system ochrony przed kurzem. Po włączeniu trybu czyszczenia wprowadza on przetwornik obrazu w intensywne wibracje i powoduje odrywanie się drobinek kurzu osadzonych na filtrze.

 

Podłączanie do smartfona lub tabletu jednym dotknięciem - Zdjęcia i filmy MP4 błyskawicznie prześlesz do smartfona lub tabletu z systemem Android™: dzięki wbudowanym technologiom Wi-Fi i NFC™ (Near Field Communication) do nawiązania połączenia wystarcza jedno dotknięcie aparatu α7 II. Dotykając aparatu urządzeniem mobilnym, można również włączyć funkcję „Wbudowany inteligentny pilot", która służy do wyzwalania spustu migawki przy użyciu smartfona lub tabletu.

 

Serwis PlayMemories Camera Apps™ www.sony.net/pmca - Serwis z aplikacjami PlayMemories Camera Apps pozwala wzbogacać zestaw funkcji aparatu dodatkowymi możliwościami. Zwiększają one swobodę twórczej ekspresji, zupełnie jak dodatkowe obiektywy i akcesoria.

 

Wieloklatkowa redukcja szumów - Ten tryb znacznie osłabia szumy i zwiększa czułość przy fotografowaniu ciemnych scen bez statywu ani lampy błyskowej. Jego działanie polega na łączeniu czterech zdjęć w jeden obraz. Osłabieniu ulega także rozmycie obrazu spowodowane drganiami aparatu, zwiększa się natomiast szczegółowość obrazu i poziom kontrastu.

 

Dane techniczne

ILCE-7M2

Seria α ILC

Wymiary i waga

Wymiary (szer. x wys. x gł.)126,9 x 95,7 x 59,7 mmWaga556 g (sam korpus) / 599 g (z akumulatorem i nośnikiem danych)

Wi-Fi®

Łączność bezprzewodowa i sieciowaWi-Fi®, Technologia NFC umożliwiająca wybieranie funkcji jednym dotknięciem, Możliwość pobrania aplikacji do aparatu

Obiektyw

Mocowanie obiektywuMocowanie typu EWspółpraca z obiektywamiObiektywy Sony z mocowaniem typu E

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika35 mmTyp przetwornikaPełnoklatkowy (35,8 x 23,9 mm) przetwornik obrazu Exmor™ CMOSEfektywna liczba pikseli24,3 megapikselaLiczba pikseli (całkowita)2 359 296 punktówFormat przetwornika obrazu3:2Ochrona przed kurzemTAK

Zoom

Zoom cyfrowy (fotografie)Pełna klatka 35 mm: do 8x, APS-C: do 8xZoom cyfrowy (filmy)Pełna klatka 35 mm: Około 4x. APS-C: Około 4x.

Zapis (fotografie)

Rozmiar obrazu (piksele), 3:2Pełna klatka 35 mm L: 6000 x 4000 (24M), M: 3936 x 2624 (10M), S: 3008 x 2000 (6,0M), APS-C L: 3936 x 2624 (10M), M: 3008 x 2000 (6,0M), S: 1968 x 1312 (2,6M)Rozmiar obrazu (piksele), 16:9Pełna klatka 35 mm L: 6000 x 3376 (20M), M: 3936 x 2216 (8,7M), S: 3008 x 1688 (5,1M), APS-C L: 3936 x 2216 (8,7M), M: 3008 x 1688 (5,1M), S: 1968 x 1112 (2,2M)Rozmiar obrazu (piksele), panoramaSzeroki kąt: pozioma 12 416 x 1856 (23M), pionowa 5536 x 2160 (12M), Standard: pozioma 8192 x 1856 (15M), pionowa 3872 x 2160 (8,4M)Tryby jakości obrazuRAW, RAW + JPEG, JPEG Extra Fine, JPEG Fine, JPEG StandardEfekty zdjęciowePosteryzacja (kolor), Posteryzacja (cz.-b.), Kolor pop, Zdjęcie retro, Częściowy kolor (R, G, B, Y), Obraz czarno-biały o dużym kontraście, Zabawkowy aparat (normalny, zimny, ciepły, zielony, purpuroworóżowy), High-key: miękkiStyl twórczyStandard, Żywy, Neutralny, Clear Bass, Głęboki, Lekki, Portret, Pejzaż, Zachód słońca, Scena nocna, Jesienne liście, Czarno-biały, Sepia, Pamięć styluFunkcje zakresu dynamicznegoWyłączona, DRO (automatyka/poziom (1-5)), Automatyka HDR (automatyczne zmiany ekspozycji, nastawianie zmian ekspozycji: od 1 EV do 6 EV z krokiem 1,0 EV)

Zapis (film)

Format zapisu (film)AVCHD 2.0 / MP4 / XAVC S (maks. 1920 x 1080/60p 50 Mb/s)Kompresja filmuXAVC S: MPEG-4 AVC / H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC / H.264, MP4: MPEG-4 AVC / H.264Format zapisu dźwiękuAVCHD/MP4/XAVC SInne funkcje filmuWyświetlanie poziomu dźwięku, regulacja poziomu nagrywania dźwięku, automatyczne wydłużanie czasu otwarcia migawki, wyświetlanie informacji HDMI (włączanie/wyłączanie), kod czasowy/bity użytkownika, zapis filmu w dwóch formatach, automatyczne wydłużanie czasu otwarcia migawki, sterowanie zapisem

Zdjęcia

Rozpoznawanie twarzyWłączone/włączone (rejestracja twarzy)/wyłączoneClear Image ZoomFotografie/filmy: Około 2xKompensacja cech obiektywuWinietowanie, aberracja chromatyczna, dystorsja

Nośnik danych

Obsługiwane nośniki nagrańMemory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick XC-HG Duo, karta pamięci SD, karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I)

Redukcja szumów

Redukcja szumówDługa ekspozycja, Redukcja szumów przy dużych czułościach ISOWieloklatkowa redukcja szumówAutomatyka / ISO 100 do 51 200

Balans bieli

Tryby balansu bieliAutomatyczny, światło dzienne, cień, chmury, wolfram, świetlówki (ciepła biel, zimna biel, biel dzienna, światło dzienne), lampa błyskowa, pod wodą, temperatura barwowa (2500 – 9900 K) i filtr barw (G7 do M7: 15 stopni, A7 do B7: 15 stopni), własny, pod wodąMikrokorekty automat. balansu bieliG7 do M7 (15 stopni), A7 do B7 (15 stopni)Bracketing3 klatki, do wyboru poziom H/L

Ostrość

Sposób nastawiania ostrościFast Hybrid AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu)Czujnik ostrościPrzetwornik Exmor® CMOSPola ostrościPełna klatka 35 mm: 117 pól (AF z detekcją fazy), APS-C: 99 pól (AF z detekcją fazy) / 25 pól (AF z detekcją kontrastu)Zakres czułości ostrościEV-1 – EV20 (odpowiednik ISO100 z założonym obiektywem F2,0)Tryb AFPojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręcznyStrefa wyznaczania ostrościSzeroka (117 pól (AF z detekcją fazy), 25 pól (AF z detekcją kontrastu)), Strefa, Centralne, Punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży), Śledzenie ostrości (szerokie, strefa, środek, punktowe z wyborem czujnika (mały/średni/duży))Światło wspomagające autofokus (AF Illuminator)Tak (z wbudowanej diody LED)Zasięg światła wspomagającego AFOkoło 0,3 m – około 3,0 m (z założonym obiektywem FE 28–70 mm F3,5–5,6 OSS)

Ekspozycja

Typ pomiaruPomiar z wykorzystaniem 1200 strefCzujnik pomiarowyPrzetwornik Exmor® CMOSZakres czułości pomiaruEV –1–20 (przy odpowiedniku ISO 100, z założonym obiektywem F2,0)Tryb pomiaruWielosegmentowy, centralnie ważony, punktowyTryby ekspozycjiAutomatyka (iAUTO, lepsza automatyka), zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu ekspozycji (S), ręczny (M), tryby tematyczne (wybór sceny), panorama, filmAutomatyczny bracketing ekspozycjiCiągły / bracketing: pojedynczy, krok co 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1,0 EV, 2,0 EV, 3,0 EV, do wyboru 3 klatki lub 5 klatekPamięć ekspozycji (AE Lock)Blokowana po wciśnięciu do połowy spustu migawki. Dostępna za pośrednictwem przycisku pamięci AE. (Włączanie/wyłączanie/automatyczna)Czułość ISOISO 50–25 600

Wizjer

Typ wizjeraWizjer elektroniczny typu 0,5" (kolorowy)Regulacja jasności (wizjer)Automatyczna / Ręczna (5 ustawienia od -2 do +2)Pokrycie kadru100%PowiększenieOkoło 0,71x (obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, -1m-1)Korekcja dioptryczna-4,0 do +3,0 mOdległość od okaOkoło 27 mm od soczewki wizjera; 22 mm od ramki wizjera przy -1 dioptrii style name="sup"-1/style(norma Camera & Imaging Products Association)

Ekran LCD

Typ ekranuWyświetlacz LCD TFT 3,0"Całkowita liczba punktów1 228 800 punktówRegulacja jasności (LCD)Ręczna (5 ustawień od -2 do +2), tryb słonecznej pogodyPowiększanie obrazu przy nastawianiu ostrościPełna klatka 35 mm: 5,9x, 11,7x; APS-C: 3,8x, 7,7xWyróżnianie ostro ujmowanych fragmentów przy ręcznym nastawianiu ostrościTak (poziom: duży/średni/mały/wył., kolor: biały/czerwony/żółty)

Migawka

Czas otwarcia migawkiFotografie: 1/8000 s do 30 s, B (bulb), Filmy: 1/8000 do 1/4 (co 1/3 stopnia); do 1/60 w trybie automatycznym (do 1/30 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki)

Stabilizacja obrazu

Efekt kompensacji4,5 stopnia (według normy Camera & Imaging Products Association. Tylko obrót wokół osi pionowej/przechył w górę/w dół. Przy zamontowanym obiektywie Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA. Redukcja szumów przy długiej ekspozycji: wyłączona.)

Lampa błyskowa

Kontrola błyskuPrzedbłysk TTLKompensacja mocy błysku+/- 3,0 EV (przełączanie kroku między 1/3 lub 1/2 EV)Tryby pracy lampy błyskowejWyłączona, Lampa automatyczna, Błysk wypełniający, Synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, Synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, Osłabianie efektu czerwonych oczu (włączanie/wyłączanie), Łączność bezprzewodowa, Synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycjiWspółpraca z lampą zewnętrznąLampa błyskowa do systemu Sony α zgodna ze stopką Multi Interface, możliwość użycia adaptera stopki do podłączania lamp wyposażonych w stopkę z automatyczną blokadąBlokada mocy błyskuTAK

Mechanizm

Tryby zapisuPojedynczy, ciągły, samowyzwalacz (opóźnienie 10 s/2 s), samowyzwalacz (seria) (opóźnienie 10 s,, do wyboru 3 klatki / 5 klatek), bracketing (ciągły, pojedynczy, balans bieli, DRO)Zdjęcia seryjne5 kl./s (w trybie ciągłym High)

Odtwarzanie

Tryby odtwarzaniaJedno zdjęcie (z informacjami o zdjęciu, histogramem RGB i ostrzeżeniem o światłach/cieniach lub bez tych informacji), Indeks 9/25 klatek, Tryb wyświetlania w powiększeniu (L: 18,8x, M: 12,3x, S: 9,4x, Panorama (standardowa): 25,6x, Panorama (szeroka): 38,8x), Automatyczny podgląd (10 s, 5 s, 2 s, wył.), Obrót obrazu (automatyczny/ręczny/wył.), Pokaz slajdów, Przesuwanie panoramy, Wybór folderu (data/fotografie/MP4/AVCHD/XAVC S), Przewijanie w przód/w tył (film), Kasowanie, Ochrona

NFC

NFCTAK

Interfejs

Złącze komputerowePamięć masowa, MTP, zdalne sterowanie z komputeraWyjście HDZłącze HDMI® micro (typu D), BRAVIA Sync (menu link), PhotoTV HD, wyświetlanie fotografii w formacie 4KStopka Multi InterfaceZłącze Multi Terminal/Micro USB, Stopka Multi Interface, Gniazdo mikrofonowe mini jack, Gniazdo słuchawkowe mini jack, Złącze uchwytu do zdjęć w układzie pionowymStopka Multi InterfaceTAKInneGniazdo mikrofonowe (mini jack stereo 3,5 mm); gniazdo słuchawkowe (mini jack stereo 3,5 mm); złącze uchwytu do zdjęć w układzie pionowym

Dźwięk

MikrofonWbudowany mikrofon stereofoniczny lub mikrofon ECM-XYST1M / adapter XLR-K1M (sprzedawane oddzielnie)GłośnikWbudowany, monofoniczny

Drukowanie

Obsługiwane standardyExif Print, Print Image Matching III, ustawienie DPOF

Funkcja użytkownika

Typ funkcji użytkownikaUstawienia przycisków użytkownika, Programowalne ustawienie

Zasilanie

Dostarczany akumulatorNP-FW50: akumulator z serii WWydajność akumulatora (Camera & Imaging Products Association, fotografie)Do 350 zdjęćWydajność akumulatora (Camera & Imaging Products Association, filmy)W rzeczywistych warunkach: około 60 min przy korzystaniu z wizjera, około 65 min przy korzystaniu z ekranu LCD (norma Camera & Imaging Products Association), Zapis ciągły: około 100 min przy korzystaniu z wizjera, około 100 min przy korzystaniu z ekranu LCD (norma Camera & Imaging Products Association)Zasilanie zewnętrzneZasilacz sieciowy AC-PW20 (sprzedawany oddzielnie)