Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000
Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000
Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000
Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000
  • -400,00 ZŁ
Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000
Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000
Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000
Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000

Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000

Na stanie
3 799,00 ZŁ 4 199,00 ZŁ -400,00 ZŁ
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 3 799,00 ZŁ
Koniec promocji

Ilość kanałów: 7.2
Moc znamionowa RMS [W]: 120
HDMI (wejścia/wyjścia): 6/2
Wi-Fi: Tak
Impedancja głośników [Ω]: 6 - 16

Zapytaj o produkt

Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000

Amplituner SONY 7.2-kanałowy | TA-AN1000

Ilość kanałów: 7.2
Moc znamionowa RMS [W]: 120
HDMI (wejścia/wyjścia): 6/2
Wi-Fi: Tak
Impedancja głośników [Ω]: 6 - 16

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

 

Technologia 360 Spatial Sound dostosowywana do otoczenia

System D.C.A.C. IX określa położenie poszczególnych głośników i ich odległość od podłogi przy użyciu mikrofonu do kalibracji.

Amplituner AN1000 jest wyposażony w technologię 360 Spatial Sound Mapping, dzięki której rozrywka staje się jeszcze bardziej wciągająca. Dane o położeniu pochodzące z systemu kalibracji D.C.A.C. IX pozwalają wytworzyć wokół widza szereg wirtualnych głośników1, całkowicie zmieniających percepcję dźwięku. W rezultacie można w pełni odczuwać dramatyzm dźwięku Dolby Atmos® i DTS:X® oraz słyszeć każdy oddech, krok i słowo, zupełnie jak bohaterowie filmu.

Bezproblemowa, automatyczna kalibracja dźwięku z Twoich ulubionych głośników

Dostarczany w zestawie mikrofon do kalibracji i najnowsza generacja systemu automatycznej kalibracji D.C.A.C. IX pozwalają określić rozmieszczenie głośników w przestrzeni. Skompensuj opóźnienia i przesunięcia fazy wynikające z niedoskonałego rozstawienia głośników. Wykorzystaj zaawansowane przetwarzanie sygnału cyfrowego i czuj się jak w prawdziwym kinie. Możesz nawet słuchać niesamowitego, wszechogarniającego dźwięku przestrzennego 360.

Doskonała kompozycja domowego sprzętu audio

W amplitunerze AN1000 wykorzystano elastyczne rozwiązania głośnikowe, które pozwalają uzyskać najlepszy dźwięk niezależnie od specyfiki otoczenia.

Znajdź strefę optymalnego dźwięku

Elastyczne rozwiązanie głośnikowe umożliwia „relokację” dźwięku w celu symulacji optymalnego położenia i kąta emisji oraz zapewnienia słuchaczowi najlepszych możliwych wrażeń. Pozwala to pokonać problemy i ograniczenia wynikające z konfiguracji pomieszczenia.

Poczuj pełny efekt przestrzenny

Odkryj Phantom Surround Back

Konfiguracja głośników Phantom Surround Back wiernie naśladuje właściwości fizycznych tylnych głośników efektu przestrzennego. Do uzyskania wrażenia 7-kanałowego dźwięk przestrzennego wystarczy Ci zatem 5 głośników.

Niezwykły realizm filmów i gier

Niezwykły realizm filmów i gierOglądaj żywe sceny, pełne głębi i wiernie oddanych kolorów. Przejście odtwarzanego sygnału przez amplituner AN1000 nie powoduje najmniejszego pogorszenia pierwotnej jakości obrazu, możesz więc bez reszty oddać się oglądaniu filmów. Bardziej emocjonujące i realistyczne są także gry. Wynika to z obsługi najnowszych formatów zdefiniowanych w standardzie HDMI 2.1, takich jak zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) i automatyczny tryb małego opóźnienia (ALLM). 

Intensywne przeżycia podczas gry i oglądania filmów

Jeśli połączysz telewizor BRAVIA XR™ z konsolą PlayStation®5 przez ten produkt, funkcje Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode zapewnią intensywne wrażenia podczas gier i filmów.

Zanurz się w muzyce o niezwykłej jakości

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości zapewnia kryształową czystość i precyzję słuchanej muzyki, by wiernie oddać zamysł wykonawcy. Poznaj też technologię 360 Reality Audio, dzięki której poczujesz się jak na prawdziwym koncercie lub w studiu nagraniowym. Wzmacniacz AN1000 nadaje muzyce niespotykany dotąd realizm. Odtwarza nagrania w formacie DSD (Direct Stream Digital) bez konwersji, dzięki czemu pozwala w pełni docenić ich jakość.

DSEE Ultimate

System DSEE Ultimate™ (Digital Sound Enhancement Engine) wykorzystuje sztuczną inteligencję Edge AI do interpolacji w czasie rzeczywistym skompresowanej muzyki z plików cyfrowych. Adaptacyjne rozpoznawanie instrumentacji, gatunku muzycznego i indywidualnych cech utworu, takich jak wokale i interludia, przywraca muzyce pierwotny zakres dynamiczny i subtelną akustykę. Aby zapewnić słuchaczowi bogatsze, pełniejsze wrażenia, system zwiększa też czystość i wyrazistość wysokich częstotliwości.*

[A] Rozszerzona dynamika dźwięku (instrumenty smyczkowe i dźwięki na poziomie szeptu)

[B] Przywrócone wysokie częstotliwości (realizm akustyki, instrumentów i wokali)

Najlepszy dźwięk dzięki doskonałej jakości podzespołów

Sekcja cyfrowa

Po modernizacji sekcji cyfrowej za przetwarzanie wszystkich sygnałów odpowiada jeden układ scalony. Łącze HDMI obsługuje teraz wejściowe i wyjściowe sygnały 8K. Wprowadzono również zmiany w podzespołach i obwodach.

Wzmacniacz buforowy z technologią J-FET

Konstruktorzy sprzętu audio Sony zoptymalizowali obwody w amplitunerze AN1000, kierując się rzeczywistym wyjściowym sygnałem analogowym z przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Dodanie tranzystora JFET (Junction-gate Field Effect Transistor) poprawiło wydajność wzmacniacza operacyjnego o mniej więcej 20%. Korzystnie wpłynęło to zwłaszcza na formaty dźwięku o wysokiej rozdzielczości — w ich przypadku zwiększyła się ogólna czystość dźwięku, jak również dokładność przesunięcia fazy przy wyższych częstotliwościach.

Nowy transformator zasilający o dużej wydajności

Nowy transformator zasilający powstał z myślą o dalszym zmniejszaniu zniekształceń. Dzięki udoskonalonemu rdzeniowi z uzwojeniem miedzianym i cewce oraz modernizacji procesu produkcyjnego rozrywka łączy się teraz z audiofilską precyzją.

Idealne dopasowanie do telewizora Sony

Acoustic Center Sync

Kiedy podłączysz telewizor BRAVIA z funkcją Acoustic Center Sync, zestaw audio i telewizor pełnią funkcję głośnika centralnego w zestawie kina domowego. Dzięki technologii Acoustic Center Sync dialogi dobiegają z ekranu. Idealne dopasowanie obrazu i dźwięku zwiększa dawkę emocji podczas oglądania.

Łatwa obsługa telewizorów BRAVIA

Dzięki integracji interfejsu użytkownika ustawienia amplitunera AN1000 automatycznie pojawiają się w menu „Szybkie ustawienia” telewizora BRAVIA, a do wybierania pola dźwiękowego i regulacji głośności można używać samego pilota od telewizora.

Pełniejszy, bogatszy dźwięk po dodaniu bezprzewodowego subwoofera i głośników tylnych

SA-SW5

Głęboki, bogaty bas o mocy 300 W z przetwornika akustycznego 180 mm z membraną bierną.

SA-SW3

Dźwięk o mocy 200 W z kompaktowego subwoofera o średnicy 160 mm.

SA-RS5

Łącznie 180 W szerszego dźwięku przestrzennego z głośników skierowanych w górę z własnymi akumulatorami.

SA-RS3S

Łącznie 100 W szerszego dźwięku przestrzennego.

Zaprojektowany do każdego telewizora

„Podnoszenie” głośnika centralnego

Zaawansowany system przetwarzania dźwięku w amplitunerze AN1000 umożliwia wirtualne przemieszczenie dźwięku z głośnika centralnego połączonego z górnymi przednimi głośnikami, nawet jeśli głośnik ten znajduje się pod telewizorem lub ekranem do projekcji. W rezultacie dialogi i efekty dźwiękowe dobiegają z właściwego miejsca na ekranie, a oglądanie staje się bardziej naturalnym, wciągającym doznaniem.

Strumieniowe przesyłanie muzyki z ulubionych serwisów

Dzięki obsłudze technologii Spotify Connect™ oraz serwisów muzycznych możesz wygodnie słuchać muzyki przez Bluetooth®, Chromecast lub Apple AirPlay 2. Amplituner AN1000 uzyskał również certyfikaty „Works with SONOS” i „Roon Tested”.

Chromecast built-in™

Możesz przesyłać strumieniowo muzykę, radio internetowe i podcasty ze swojego smartfona, tabletu lub laptopa do urządzenia audio. Wystarczy nacisnąć przycisk Cast.

Apple AirPlay 2

Używaj amplitunera AN1000 do odtwarzania muzyki i innych materiałów z urządzeń Apple. Wystarczy jedno stuknięcie.

Spotify Connect™

Słuchaj muzyki z serwisu Spotify bezpośrednio przez głośnik, a jako pilota używaj aplikacji Spotify Connect™.

Funkcja "Work with SONOS"

Nawiąż łączność z domowym systemem dźwiękowym SONOS i słuchaj ulubionych utworów, podcastów i stacji radiowych w całym domu.

Roon tested

Urządzenia Roon Tested posiadają profile sporządzone przez zespół firmy Roon, aby zapewnić ich łatwe konfigurowanie i bezproblemowe działanie w codziennym użytkowaniu.

Łączność Bluetooth®

Łącze Bluetooth® umożliwia bezprzewodową, strumieniową transmisję muzyki ze smartfona, tabletu lub laptopa. 

Wysoka jakość dźwięku przy strumieniowej transmisji Bluetooth® z użyciem kodeku LDAC™

Kodowanie LDAC™ pozwala przesyłać około trzech razy więcej danych (z maksymalną prędkością 990 kb/s) niż tradycyjna technologia bezprzewodowej transmisji dźwięku przez Bluetooth®. Rezultat to lepsze wrażenia przy słuchaniu. 

Strumieniowa transmisja przez Wi-Fi

Wbudowane łącze Wi-Fi umożliwia połączenie z Internetem i strumieniową transmisję dźwięku z urządzeń w tej samej sieci domowej.

Sony┃Music Center

Pobierz do smartfona aplikację Sony | Music Center i korzystaj z możliwości bezprzewodowego sterowania muzyką. 

Polecenia głosowe

Zgodność z Asystentem Google pozwala tworzyć odpowiedni klimat muzyczny prostymi poleceniami głosowymi. Po dodaniu amplitunera AN1000 do sieci inteligentnego domu i grup głośników możesz głosowo regulować głośność, sterować odtwarzaniem i obsługiwać inne funkcje.

6 wejść i 2 wyjścia HDMI

Aby ułatwić stworzenie rozbudowanego zestawu rozrywkowego, amplituner jest wyposażony w sześć wejść i dwa wyjścia HDMI, przedni port USB, optyczne i koncentryczne złącza cyfrowe SPDIF oraz analogowe gniazda AV. Można do niego podłączać telewizory najnowszej generacji, konsole do gier, odtwarzacze multimedialne i smartfony.

TAAN1000.CEL
4548736135017

Wymiary i waga

Wymiary (szer. × wys. × gł. w mm)430 × 156 × 331 mm
Waga (kg)10,3 kg
Wymiary (szer. × wys. × gł., cale)17 × 6¼ × 13⅛ cala
Waga (lb)22 lb 12 oz

Cechy ogólne

Automatyczny tryb czuwaniaTak
Graficzny interfejs użytkownika (GUI)Tak
Zasilanie230 V, 50/60 Hz
Pobór mocy240 W

Wzmacniacz

Liczba kanałów wzmacniacza7 kanałów
Liczba dekodowanych kanałów7.1 kanałów
Moc wyjściowa120 W + 120 W (6 omów, 1 kHz, zniekształcenia harmoniczne 0,9%)
Impedancja głośnika6 – 16 omów

Funkcje audio

Pole dźwiękowe 2 kanały stereo, bezpośrednie przejście sygnału, automatyczne dekodowanie formatu, funkcja Multi Stereo, automatyczne dekodowanie formatów filmowych, tryb Dolby, tryb DTS:X, polepszanie dźwięku, słuchawki (2-kanałowe)
Technologie optymalizacji dźwięku Acoustic Center Sync, DSEE Ultimate, odtwarzanie nagrań DSD bez konwersji, funkcja Pure Direct, tryb głośnika sufitowego, „podnoszenie” głośnika centralnego
TECHNOLOGIA WIRTUALNEGO DŹWIĘKU PRZESTRZENNEGO 360 Spatial Sound Mapping, Phantom Surround Back, relokacja głośnika
360 Reality AudioTak
Dźwięk o wysokiej rozdzielczościTak
Technologia High-Resolution Audio WirelessTak
Format dekodowany przez złącze HDMI DSD, LPCM, Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Digital, DTS:X, DTS HD MA / DTS HD HR, DTS

Funkcje audio

Format dźwięku o wysokiej rozdzielczości DSDIFF (DSD): do 11,2 MHz, DSF: do 11,2 MHz, WAV (LPCM), AIFF (LPCM), FLAC, ALAC
Funkcje kalibracjiD.C.A.C. IX, Automatyczne dopasowywanie fazy

Funkcje związane z obrazem

Obsługa formatu 4K 120Tak (GAME, MEDIA BOX)
Obsługa formatu 8K 60Tak (GAME, MEDIA BOX)
Przejście sygnału przez interfejs HDMI®Tak (HDR10, Hybrid Log Gamma, Dolby Vision)
Interpolacja sygnału wideoTak (do 4K/8K)
Funkcja A/V SyncTak (regulacja)
Zwrotny kanał audioTak (eARC/ARC)
BRAVIA Sync (sterowanie CEC)Tak
Przejście sygnału przez interfejs HDMI®Tak
Funkcje standardu HDMI™VRR, ALLM
IMAX EnhancedTak

Funkcje​dla użytkowników PlayStation®5

ZGODNOŚĆ Z AUTO HDR TONE MAPPING (TRYB PRZEKAZYWANIA) Tak
ZGODNOŚĆ Z AUTO GENRE PICTURE MODE (TRYB PRZEKAZYWANIA) Tak

Funkcje sieciowe

SPOTIFY CONNECTTak
Airplay2Tak
Chromecast built-inTak
Sterowanie głosoweTak (Współpraca z Google Home)
Works with SONOSTak
Roon TestedTak
DLNADMP, DMR

Funkcje tunera

FM/AMNie / Nie

Ekologia i oszczędzanie energii

Pobór mocy (przy wyłączonym zasilaniu)Brak danych
Pobór mocy (w trybie czuwania)0,5 W
Pobór mocy (w trybie czuwania sieci) — Złącza 3,5 W (Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth, wykorzystane wszystkie gniazda i sieci) * Nawiązanie łączności przewodowej automatycznie wyłącza łączność bezprzewodową. * Porty Wi-Fi i Ethernet mają funkcję routera, która pozwala przesyłać dane audio do wybranych produktów audio Sony (SA-SW3, SA-SW5, SA-RS3S, SA-RS5).
Włączony tryb czuwaniaPo 20 minutach
Włączony tryb czuwania sieci — ZłączaPo 20 minutach (Ethernet/WiFi/Bluetooth®)
Wyłącznik sieci bezprzewodowej(-ych) Aby włączyć funkcję Wi-Fi i funkcję BT, naciśnij przycisk HOME i wybierz poniższe ustawienia. 1. [Setup] (Konfiguracja) - [Network Settings] (Ustawienia sieciowe) - [Wi-Fi Connection] (Połączenie Wi-Fi) - [On/Off] (Wł./Wył.) 2. [Setup] (Konfiguracja) - [Bluetooth Settings] (Ustawienia Bluetooth) - [Bluetooth Mode] (Tryb Bluetooth) - [Receiver/Transmitter/Off] (Odbiornik/Nadajnik/Wył.)

Własne funkcje instalacji i sterowania

Dźwięk Zone2HDMI (stałe)
2. strefa wideoHDMI®
3. strefa audioGłośnik (regulowane) / linia (regulowane, stałe)
Wtórnik IR (wejście / wyjście)Tak (1/1)
Sygnał wyzwalający 12 VNIE

Interfejs

Wejście audioOptyczne: 1, koncentryczne: 1, analogowe wejście audio: 4
Wyjście audio Wyjście słuchawkowe, wyjście na wzmacniacz (subwoofer): 2, wyjście S-Center dla funkcji Acoustic Center Sync
Wyjścia na głośniki Przednie A, centralny, dźwięk przestrzenny, dźwięk przestrzenny z tyłu / wysokość (przednie B / Bi-AMP / strefa 3)
Wejście wideoHDMI: 6, kompozytowe: 2
Wyjście wideoHDMI: 2, kompozytowe wyjście na monitor: 1
Wersja HDCP HDMI™HDCP 2.3
Inne wejścia/wyjścia Współpraca z głośnikami bezprzewodowymi, odbiornik Bluetooth, nadajnik Bluetooth, Wi-Fi, port Ethernet: 1, USB: 1
  • Mikrofon do kalibracji (stereofoniczny)
  • Stojak na mikrofon do kalibracji
  • Pilot
  • Baterie R03 (AAA)

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Brak recenzji

2 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównania