Jak skorzystać z bonu na dofinansowanie?

1. Złóż wniosek o dofinansowanie do zakupu TV na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dofinansowanie-do-dekodera-dvbt2

2. Prześlij do nas otrzymany bon na adres mailowy: zamówienia@solpol.pl. W wiadomości podaj model telewizora, producenta oraz nr telefonu. Skontaktujemy się z Tobą w celu finalizacji bonu (na Twój numer przyjdzie SMS z kodem niezbędnym do potwierdzenia odbioru dofinansowania).

3. W odpowiedzi otrzymasz od nas kod rabatowy, który wykorzystasz przy zakupie telewizora z odbiornikiem DVB-T2.

Czym jest DVB-T2?

Obecnym standardem telewizji naziemnej w Polsce jest telewizja cyfrowa DVB-T (ang. Digital Video Broadcasting – Terrestrial) z kodowaniem obrazu MPEG- 4 (H.264/ AVC) i kodowaniem dźwięku Dolby Digital Plus (E-AC-3). Telewizor pracujący w tym systemie (lub telewizor z odbiorem analogowym wyposażony w odbiornik „przystawkę STB” – tuner DVB-T) jest w stanie poprawnie odtwarzać obraz znacznie lepszej jakości niż obraz telewizji analogowej, w tym nawet obraz wysokiej rozdzielczości (HD), a także dźwięk wielokanałowy.

Nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 ma na celu uzyskanie możliwości odbioru programów telewizyjnych o lepszej jakości niż dotychczas, przy oszczędniejszym wykorzystaniu dostępnych zasobów częstotliwości prowadzącym do pozyskania większej liczby programów telewizyjnych.

Kiedy nastąpi zmiana sygnału?

Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej poprzez zamianę dotychczasowego systemu DVB-T na bardziej efektywny DVB-T2 z kodekiem HEVC, ma miejsce w całej Europie. W Polsce zmiana nastąpi w 2022 r., w czterech etapach na poszczególnych obszarach:

  • Etap I - 28 marca – południowo-zachodnia część kraju (województwa: lubuskie, dolnośląskie)
  • Etap II - 25 kwietnia – północno-zachodnia część kraju (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie)
  • Etap III – 23 maja – południowy-wschodnia część kraju (województwa: łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, małopolskie i podkarpackie)
  • Etap IV – 27 czerwca – północno-wschodnia część kraju (województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie)

Co w przypadku zwrotu towaru?

W przypadku odstąpienia od umowy dofinansowanie zostanie anulowane i będziesz mógł ponownie skorzystać z bonu.

Masz pytania? Zadzwoń 42 640 60 34

Produkt dodany do porównania