DSC-HX99 aparat kompaktowy zoomem w zakresie 24–720 mm - aparat sony, aparat kompaktowy sony, aparat cyfrowy sony, aparat cyfrowy, aparat fotograficzny sonyView larger

Aparat Cyber-Shot SONY | DSC-HX99B

Rozdzielczość [Mpx]: 18.2
Ogniskowa [mm]: 4,25 - 118
Rodzaj matrycy: CMOS Exmor R
Zoom optyczny: x28.0
Maksymalna rozdzielczość filmu: 4K

Oblicz ratę DSC-HX99 aparat kompaktowy zoomem w zakresie 24–720 mm - aparat sony, aparat kompaktowy sony, aparat cyfrowy sony, aparat cyfrowy, aparat fotograficzny sony Oblicz ratę DSC-HX99 aparat kompaktowy zoomem w zakresie 24–720 mm - aparat sony, aparat kompaktowy sony, aparat cyfrowy sony, aparat cyfrowy, aparat fotograficzny sony

Najmniejszy na świecie aparat z szerokim zakresem zoomu

Najmniejszy na świecie aparat z szerokim zakresem zoomu

Aparat HX99 zapewnia szeroki zakres ogniskowych od 24 mm po 720 mm. Sprawdza się więc idealnie w rozmaitych zastosowaniach, od robienia zdjęć w podróży po fotografowanie codzienności. Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* zapewnia doskonałą jakość obrazów w całym zakresie zoomu, a funkcja Clear Image Zoom pozwala jeszcze bardziej powiększyć obiekt (do 1440 mm) bez wpływu na rozdzielczość zdjęć. [1] 24 mm [2] 720 mm [3] 1440 mm

Przetwornik Exmor R™ i procesor BIONZ X™ odpowiadają za doskonałą jakość obrazu

Przetwornik Exmor R™ i procesor BIONZ X™ odpowiadają za doskonałą jakość obrazu

Aparat HX99 jest wyposażony w przetwornik obrazu CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18,2 MP (efektywna rozdzielczość). Współpracuje on z zaawansowanym systemem przetwarzania obrazu BIONZ X, aby zapewniać doskonałą jakość obrazów z zachowaniem najdrobniejszych tekstur i detali. Dzięki (poszerzonej) czułości ISO od 80 do 6400 nawet słabo oświetlone sceny można zamienić w piękne zdjęcia, a udoskonalona reprodukcja kolorów odpowiada za naturalne odcienie skóry.

Filmy 4K są nagrywane z odczytem pełnych pikseli

Filmy 4K są nagrywane z odczytem pełnych pikseli

HX99 to pierwszy model z serii HX nagrywający filmy w jakości 4K (QFHD, 3840 × 2160 pikseli). Filmy w jakości 4K są uzyskiwane dzięki odczytywaniu wszystkich pikseli przez przetwornik bez łączenia ich w grupy. Tym sposobem aparat gromadzi około 1,6× więcej informacji niż jest to wymagane. Ten efekt nadpróbkowania generuje obrazy o znakomitej rozdzielczości z ograniczonymi efektami mory i postrzępionych krawędzi.

Szybki inteligentny mechanizm AF do rejestrowania najważniejszych chwil

Szybki inteligentny mechanizm AF do rejestrowania najważniejszych chwil

Aparat wykorzystuje szybki, inteligentny system AF z niezwykle precyzyjnym autofokusem opartym na wykrywaniu kontrastu i o czasie reakcji 0,09 s. Osiąga ostrość, minimalizując zbędne ruchy obiektywu, przewidując zakres AF i przyspieszając napęd obiektywu — skrócony czas reakcji umożliwia uchwycenie wszystkich ulotnych chwil.

Funkcja Eye AF ułatwia robienie idealnych portretów

Funkcja Eye AF ułatwia robienie idealnych portretów

Zaawansowaną funkcję Eye AF można włączyć, aby automatycznie wykrywać oczy głównych obiektów w kadrze i ustawiać na nich ostrość. Szybko i precyzyjnie wykrywa oczy nawet w trudnych warunkach, na przykład gdy obiekt patrzy w dół lub twarze są słabo oświetlone, a także podczas fotografowania pod światło.

Wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością do 10 klatek na sekundę

Wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością do 10 klatek na sekundę

Możliwość wykonywania zdjęć w trybie ciągłym z szybkością do 10 klatek na sekundę – maksymalnie 155 zdjęć. Nawet gdy jasność obrazu zmienia się podczas wykonywania serii zdjęć, aparat automatycznie ją reguluje, aby zapewnić optymalny poziom ekspozycji. Zdjęcia seryjne można wyświetlać, usuwać i zabezpieczać grupowo.

Stabilizacja obrazu w trybie Optical SteadyShot™

Stabilizacja obrazu w trybie Optical SteadyShot™

Tryb Optical SteadyShot stabilizuje obraz i redukuje drgania aparatu za pomocą niezwykle wydajnego czujnika żyroskopowego i specjalnego algorytmu. Przydaje się do robienia zdjęć z ręki oraz fotografowania z w trybie teleobiektywu, nawet z dużym powiększeniem. Stabilizacja obrazu jest mechanizmem optycznym, więc nie wpływa na rozdzielczość zdjęć. [1] SteadyShot WYŁĄCZONY [2] SteadyShot WŁĄCZONY

Wyraźny i łatwy w obsłudze wizjer OLED Tru-Finder™

Wyraźny i łatwy w obsłudze wizjer OLED Tru-Finder™

Obraz w wizjerze OLED Tru-Finder odznacza się dużym kontrastem i jest o wiele jaśniejszy niż w konwencjonalnych wizjerach elektronicznych. Pozwala podglądać na żywo wygląd przyszłego zdjęcia, i sprawdzać różne informacje dotyczące fotografowania. Obraz, który widzisz, jest identyczny z tym, który otrzymujesz po zrobieniu zdjęcia. Wizjer można łatwo wysunąć lub złożyć.

Pierścień sterujący z zaawansowanymi funkcjami fotografowania

Pierścień sterujący z zaawansowanymi funkcjami fotografowania

Na obiektywie zamontowano wygodny w obsłudze pierścień sterujący, służący do profesjonalnej ręcznej regulacji ustawień, np. ustawiania czasu otwarcia migawki, przysłony itp. Kompaktowe rozmiary aparatu nie mają więc wpływu na Twoją kreatywność.

Dotykowa obsługa fokusa i migawki

Dotykowa obsługa fokusa i migawki

Nastawianie ostrości przez dotknięcie sprawia, że wystarczy dotknąć wyświetlacza LCD w miejscu, na którym ustawiona ma być ostrość obrazu, co pozwala intuicyjnie utrzymać ostrość nawet na obiektach będących na skraju kadru bez konieczności ponownego kadrowania, zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów. Migawkę można też wyzwalać, dotykając ekranu LCD.

Touch Pad AF

Touch Pad AF

Podczas korzystania z wizjera Touch Pad AF pozwala łatwo i płynnie zmienić ostrość przez przesunięcie palcem po ekranie LCD.

Ekran LCD odchylany w zakresie 180° daje ogromną elastyczność komponowania ujęć

Ekran LCD odchylany w zakresie 180° daje ogromną elastyczność komponowania ujęć

Odchylany ekran o przekątnej 3 cali i wysokiej rozdzielczości ułatwia komponowanie obrazu w przypadku autoportretów i rejestracji obrazów z poziomu podłoża. Można go użyć w przypadku fotografowania z różnych perspektyw i tworzyć wspaniałe, twórcze kompozycje.

Zoom Assist

Zoom Assist

Jeśli śledzony obiekt wyjdzie poza kadr z powiększeniem, funkcja Zoom Assist pomoże go odnaleźć. Wystarczy przypisać ją do przycisku C (własne), a następnie go nacisnąć i przytrzymać, aby automatycznie oddalić obraz, znaleźć obiekt i ponownie go wykadrować. Gdy puścisz przycisk, aparat szybko powróci do oryginalnej ogniskowej, a Ty możesz wznowić nagrywanie obiektu.

TYTUL OPISU

Aby zapewnić użytkownikom o wiele lepszą kontrolę nad ostatecznym wyglądem zdjęć, aparat HX99 umożliwia fotografowanie w formacie RAW. Ten format zachowuje wszystkie dane zgromadzone przez przetwornik obrazu. Można więc z łatwością regulować ekspozycję, jasność, balans bieli oraz inne aspekty obrazu w oprogramowaniu do edycji obrazów.

Nagrywanie filmów HD z dużą liczbą klatek na sekundę, przedstawiających szybko poruszające się obiekty

Podczas nagrywania filmów możesz rejestrować szybko poruszające się obiekty w jakości HD przy dużej szybkości klatek i ustawieniu 120p (NTSC) lub 100p (PAL). Pozwala to tworzyć imponujące sekwencje w zwolnionym tempie podczas edycji. Duża szybkości transmisji bitów, nawet do 100 Mb/s, gwarantuje także ogromną szczegółowość obrazów.

Rejestracja w pliku proxy przyspiesza i ułatwia montaż oraz udostępnianie

W trakcie rejestrowania filmu w jakości 4K video aparat może również zapisać plik proxy o niższej transmisji bitów, który zajmie mniej miejsca w pamięci masowej i będzie łatwiejszy w obsłudze. Ułatwi to przesyłanie i udostępnianie filmu online tuż po jego nagraniu.

Śledzenie ostrości w trybie AF umożliwia wykorzystanie wszystkich możliwości zdjęciowych

Śledzenie ostrości w trybie AF umożliwia wykorzystanie wszystkich możliwości zdjęciowych

Śledzenie ostrości wykrywa i śledzi poruszające się obiekty. Ten tryb automatycznie dopasowuje rozmiar ramki AF do rozmiaru obiektu, poprawiając wydajność śledzenia i umożliwiając wykorzystanie każdej okazji na zrobienie zdjęcia.

Pewny chwyt pozwala robić stabilne zdjęcia

Pewny chwyt pozwala robić stabilne zdjęcia

Uchwyt aparatu został skonstruowany tak, aby lepiej pasował do dłoni. Dzięki temu aparat można trzymać stabilnie pomimo jego niewielkich rozmiarów. Umożliwia bardziej stabilne kadrowanie ujęć z ręki i redukuje drgania aparatu, nawet gdy jest trzymany jedną ręką.

Wewnętrzna wysuwana lampa błyskowa

Wewnętrzna wysuwana lampa błyskowa

Wbudowana wysuwana lampa błyskowa aparatu daje wiele możliwości fotografowania z fleszem. Synchronizacja z długimi czasami ekspozycji przydaje się do robienia nastrojowych portretów nocą, synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny pozwala kreatywnie wyrazić ruch, a ustawienie lampa automatyczna określa, czy należy aktywować lampę błyskową.

Moje menu — własny interfejs

Moje menu — własny interfejs

Funkcja Moje menu pozwala tworzyć własne menu z wybranymi elementami, które można szybko przywołać. Ekran menu został udoskonalony – można przypisywać funkcje nawet 30 elementom, co pozwala dostosować interfejs aparatu do osobistych preferencji użytkownika.

Wygodne ocenianie i sortowanie wg lokalizacji

Oceniaj i zabezpieczaj swoje zdjęcia w terenie za pomocą wygodnych programowalnych przycisków. Oceny w skali od 1 do 5 gwiazdek można przeglądać po zaimportowaniu obrazów na dysk komputera za pośrednictwem aplikacji PlayMemories Home™ lub nowego oprogramowania Sony Imaging Edge, umożliwiającego szybkie sortowanie dużych bibliotek obrazów.

Nowy tryb oszczędzania energii ekranu LCD

Po włączeniu aparatu ekran LCD można automatycznie wyłączyć (2, 5 lub 10 sekund po wykonaniu ostatniej czynności) w celu oszczędzania energii.

Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem

Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem

Dzięki sterowaniu jednym dotknięciem smartfon lub tablet działa jako monitor lub pilot. Funkcja udostępniania jednym dotknięciem pozwala na łatwe przenoszenie zdjęć lub filmów na urządzenia z systemem Android™ i technologią NFC, co umożliwia ich przesyłanie i dzielenie się nimi. Wystarczy zainstalować aplikację PlayMemories Mobile™ ze sklepu z aplikacjami, a następnie przyłożyć urządzenie do aparatu, aby je połączyć. Zgodność z kodami QR pozwala na łączenie się ze urządzeniami nieobsługującymi łączności NFC.

Oznaczanie zdjęć znacznikami geograficznymi za pośrednictwem łączności Bluetooth®

Oznaczanie zdjęć znacznikami geograficznymi za pośrednictwem łączności Bluetooth®

Dzięki łącza informacji o lokalizacji Bluetooth® możesz łatwo dodawać znaczniki geograficzne do swoich zdjęć, co jest szczególnie przydatne podczas podróży. Wystarczy sparować swój aparat ze zgodnym smartfonem za pośrednictwem aplikacji PlayMemories Mobile, a z każdy zdjęciem będą zapisywane dane o lokalizacji. Aplikacja PlayMemories Home może być też użyta na komputerze osobistym, aby rozmieścić zaimportowane zdjęcia na mapie.

Pakiet oprogramowania Imaging Edge firmy Sony

Pakiet oprogramowania Imaging Edge firmy Sony

Pakiet oprogramowania Imaging Edge ułatwia podniesienie jakości obrazu oraz efektywności produkcji, umożliwiając precyzyjne dostosowanie obrazów w formacie RAW. Tryb „Pilot” pozwala zdalnie sterować nagrywaniem, podglądając sceny w czasie rzeczywistym na ekranie komputera; tryb „Edycja” umożliwia obróbkę danych w formacje RAW w celu uzyskania wysokiej jakości zdjęć; natomiast za pomocą trybu „Przeglądanie” można wyświetlać, oceniać i wybierać zdjęcia z listy ujęć.

  Przetwornik obrazu

Typ przetwornika

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® typu 1/2,3 (7,82 mm)

Liczba pikseli (efektywnie)

Około 18,2 megapiksela

  Obiektyw

Typ obiektywu

Obiektyw ZEISS Vario-Sonnar® T* złożony z 11 elementów w 10 grupach (5 soczewek asferycznych)

Wartość F (maksymalna przysłona)

F3,5 (szeroki kąt) – 6,4 (teleobiektyw)

Ogniskowa

f = 4,25-118mm

KĄT WIDZENIA (ODPOWIEDNIK FORMATU 35 MM) (FOTOGRAFIA)

84 deg-3 deg 30 min.(24-720 mm)

Zakres ustawiania ostrości (od przedniej części obiektywu)

Automatyka: AF (szeroki kąt: około 5 cm do nieskończoności, teleobiektyw: około 250 cm do nieskończoności / Autoprogram: AF (szeroki kąt: około 5 cm do nieskończoności, teleobiektyw: około 250 cm do nieskończoności

Zoom optyczny

28x

Clear Image Zoom (fotografia)

18 M: około 60x; 10 M: około 80x; 5 M: około 113x; VGA: około 459x; 13 M (16:9): około 60x; 2,1 M (16:9): około 153x

Clear Image Zoom (film)

4K: ok. 45×, HD: ok. 60×

Zoom cyfrowy (fotografie)

18 M: około 120x; 10 M: około 161x; 5 M: około 226x; VGA: około 459x; 13 M (16:9): około 120x; 2.1 M (16:9): około 306x ;

Zoom cyfrowy (filmy)

Około 120x

  Ekran

Typ ekranu

7,5 cm (3") (4:3) / 921 600 punktów / Xtra Fine / TFT LCD

Regulacja kąta

Maksymalnie około 180° w górę

Wybór wyświetlacza (wizjer/LCD)

Tryb automatyczny/wizjer elektroniczny

Wspomaganie MF przez powiększenie obrazu

7.7x, 15.3x

Panel dotykowy

TAK

  Wizjer

Typ ekranu / liczba punktów

Wizjer elektroniczny typu 0,2" (OLED), 638 400 punktów

Pokrycie kadru

100%, filmy 4K: ok. 97%

Powiększenie

Około 0,5×, obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, -1m-1(dioptria) (odpowiednik obiektywu 35 mm)

Odległość od oka

Około 20 mm od soczewki; 19,2 mm od ramki wizjera przy -1m-1 dioptrii (norma Camera & Imaging Products Association)

Regulacja dioptrii

-4,0 do +3,0 m-1

Regulacja jasności

Automatyczny/ręczny (5 etapów)

  Kamera

Procesor obrazu

Tak (BIONZ X)

SteadyShot

Optyka

SteadyShot (for video)

Tak (inteligentny tryb aktywny, typ optyczny z kompensacją elektroniczną, typ zapobiegający efektowi przewijania)

Sposób nastawiania ostrości

System AF z wykrywaniem kontrastu

Tryb ostrości

Pojedynczy AF, ciągły AF (tylko filmy), DMF, fokus ręczny

Strefa wyznaczania ostrości

Szeroka, centralna, punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży), rozszerzona punktowa z wyborem czujnik

AF Z FUNKCJĄ ŚLEDZENIA OSTROŚCI RUCHOMYCH OBIEKTÓW

TAK

Tryb pomiaru światła

Wielosegmentowy, centralnie ważony, punktowy, uśrednienie wartości dla całego obszaru, jasny obszar

Kompensacja ekspozycji

+/-3,0 EV, co 1/3 EV

Czułość ISO (fotografia) (zalecany wskaźnik ekspozycji)

Automatyczna (ISO 80–3200, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), 80/100/200/400/800/1600/3200 (z możliwością rozszerzenia do ISO 6400), wieloklatkowa redukcja szumów: automatyczna (ISO 80–3200, ta sama, co zakres wybrany w trybie Auto),100/200/400/800/1600/3200/6400/12800

Czułość ISO (filmy)

Automatyczna (ISO 80–3200, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), 80/100/200/400/800/1600/3200 (z możliwością rozszerzenia do ISO 6400)

Minimalne oświetlenie (film)

Automatyka: 9 luksów (czas migawki 1/30)

Tryby balansu bieli

Automatyczny, światło dzienne, cień, chmury, wolfram, świetlówka: Ciepła biel, świetlówka: Zimna biel, świetlówka: (biel dzienna), świetlówka Światło dzienne,lampa błyskowa,temperatura barwowa/filtr,Własne1,Własne2,Własne3,Konfiguracja własna

Mikrokorekty balansu bieli

G7–M7 (57 stopni) , A7–B7 (29 stopni)

Czas otwarcia migawki

Inteligentna automatyka (4–1/2000), automatyka programowa (1–1/2000), preselekcja przysłony (8–1/2000), preselekcja czasu migawki (30–1/2000), ręczny (30–1/2000)

Przysłona

Inteligentna automatyka (f/3,5–f/6,3 (szeroki kąt)) / Autoprogram (f/3,5–f/6,3 (szeroki kąt)) / Ręczny (f/3,5–f/8 (szeroki kąt)) / Preselekcja przysłony (f/3,5–f/8 (szeroki kąt)) / Preselekcja czasu migawki (f/3,5–f/6,3 (szeroki kąt))

Weryfikacja obrazu

Kontrast, nasycenie, ostrość, style twórcze, przestrzeń barw, jakość (RAW / RAW i JPEG (Extra fine / Fine / Standard)) / JPEG ( Extra fine, Fine, Standard)

Redukcja szumów

Redukcja szumów przy dużych czułościach ISO: normalna/niska; wieloklatkowa redukcja szumów: auto, ISO 100–12800

Funkcje zakresu dynamicznego

Wył., DRO (autom. / poziom 1–5), automatyka HDR: Wyłączone, automatyczne zmiany ekspozycji, nastawianie zmian ekspozycji: od 1,0 EV do 6,0 EV z krokiem 1,0 EV

Tryb fotografowania

Auto (Inteligentna automatyka / Lepsza automatyka), autoprogram, preselekcja przysłony, preselekcja czasu otwarcia migawki, ręczne nastawianie ekspozycji, pamięć ustawień (1, 2, 3), tryb filmu (autoprogram, preselekcja przysłony, preselekcja czasu otwarcia migawki, ręczne nastawianie ekspozycji), panorama, wybór sceny

Tryby tematyczne

Portret, makro, krajobraz, zachód słońca, scena nocna, zdjęcia z ręki o zmierzchu, portret nocą, wyraźny ruch, zwierzęta, jedzenie, fajerwerki, duża czułość

Liczba zdjęć seryjnych (maksymalna) (maksymalna liczba rejestrowanych pikseli)

Zdjęcia seryjne z priorytetem szybkości ok. 10 kl./s, zdjęcia seryjne ok. 3 kl./s

Samowyzwalacz

Wył. / 10 s / 5 s / 3 s / seria 3 zdjęć z możliwością wyboru 10 s, 5 s lub 2 s opóźnienia / seria 5 zdjęć z możliwością wyboru 10 s, 5 s lub 2 s opóźnienia

Tryby zapisu

Zdjęcia pojedyncze, zdjęcia seryjne, Zdjęcia seryjne z preselekcją czasu otwarcia migawki, samowyzwalacz, samowyzwalacz (zdjęcia seryjne), bracketing zdjęć seryjnych, bracketing zdjęć pojedynczych, bracketing balansu bieli, bracketing DRO

Panorama (zdjęcia)

Tryb panoramy

Efekty zdjęciowe

[Fotografie]: zabawkowy aparat, kolor pop, posteryzacja, zdjęcie retro, high-key: miękki, częściowy kolor, obraz czarno-biały o dużym kontraście, miękka ostrość, malowidło HDR, obraz czarno-biały o bogatej gradacji, miniatura, akwarela, ilustracja; [Film]: zabawkowy aparat, kolor pop, posteryzacja, zdjęcie retro, high-key: miękki, częściowy kolor, obraz czarno-biały o dużym kontraście.

Styl twórczy

Standardowy, żywy, portret, krajobraz, zachód słońca, czarno-biały, sepia

Liczba rozpoznawanych scen

[Zdjęcie] Lepsza automatyka: 44/iAuto: 33; [Film]:44

  Lampa błyskowa

Tryby pracy lampy błyskowej

Lampa błyskowa wyłączona, lampa automatyczna, błysk wypełniający, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny,

Typ lampy błyskowej

Wbudowana, podnoszona ręcznie

Światło wspomagające autofokus (AF Illuminator)

Automatyczne / Wyłączone

Bracketing

TAK

Zasięg lampy błyskowej

Automatyczna czułość ISO: Od ok. 0,3 m do 5,4 m (od 11 13/16 cala do 17 stóp i 8 19/32 cala) (szeroki kąt) / od ok. 2,5 m do 3,0 m (od 8 stóp i 2 27/64 cala do 9 stóp i 10 7/64 cala) (teleobiektyw)

  Nagrywanie

Obsługiwane nośniki nagrań

Memory Stick Micro, Memory Stick Micro (Mark2), karta pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, karta pamięci microSDXC

Format zapisu

[Zdjęcie]: JPEG (DCF 2.0, Exif 2.31, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3); [film]: XAVC S, zgodność z formatem AVCHD 2.0, MP4

Format zapisu (ścieżka dźwiękowa filmu)

XAVC S: LPCM, 2 kanały, AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały; Dolby Digital Stereo Creator

Zakres barw (nieruchomy obraz)

sRGB, Adobe RGB

DCF/DPOF

DCF/DPOF/EXIF/MPF

Liczba nagrywanych pikseli nieruchomego obrazu (rozmiar obrazu)

Tryb 3:2: 16 M (4896 × 3264) / 8,9 M (3648 × 2432) / 4,5 M (2592 × 1728), tryb 4:3: 18 M (4896 × 3672) / 10 M (3648 × 2736) / 5 M (2592 × 1944) / VGA (640 × 480), tryb 16:9: 13 M (4896 × 2752) / 7,5 M (3648 × 2056) / 2,1 M (1920 × 1080), tryb 1:1: 13 M (3664 × 3664) / 7,5 M (2736 × 2736) / 3,7 M (1920 × 1920), panorama: szeroka (12 416 × 1856 / 5536 × 2160), standardowa (8192 × 1856 / 3872 × 2160)

Tryb nagrywania filmu (NTSC)

Przełącznik PAL/NTSC: [NTSC] AVCHD: 24 M FX (1920 × 1080/60i) / 17 M FH (1920 × 1080/60i), XAVC S 4K: 30p 100 M (3840 × 2160/30p) / 30p 60 M (3840 × 2160/30p) / 24p 100 M (3840 × 2160/24p) / 24p 60 M (3840 × 2160/24p), XAVC S HD: 60p 50 M (1920 × 1080/60p) / 60p 25 M (1920 × 1080/60p) / 30p 50 M (1920 × 1080/30p) / 30p 16 M (1920 × 1080/30p) / 24p 50 M (1920 × 1080/24p) / 120p 100 M (1920 × 1080/120p) /120p 60 M (1920 × 1080/120p)

Tryb nagrywania filmu (PAL)

Przełącznik PAL/NTSC:[PAL] AVCHD: 24 M FX (1920 × 1080/50i) / 17 M FH (1920 × 1080/50i), XAVC S 4K: 25p 100 M (3840 × 2160/25p) / 25p 60 M (3840 × 2160/25p), XAVC S HD: 50p 50 M (1920 × 1080/50p) / 50p 25 M (1920 × 1080/50p) / 25p 50 M (1920 × 1080/25p) / 25p 16 M (1920 × 1080/25p) / 100p 100 M (1920 × 1080/100p) / 100p 60 M (1920 × 1080/100p)

Nagrywanie proxy

TAK

  Interfejs

Złącza wejściowe i wyjściowe

Gniazdo Multi / MicroUSB , Hi-Speed USB (USB 2.0), Micro HDMI

NFC

Zgodność ze znacznikami NFC Forum typu 3, zdalne sterowanie jednym dotknięciem, udostępnianie jednym dotknięciem

WI-FI

Tak (IEEE802.11b/g/n (pasmo 2,4 GHz))

Bluetooth®

Tak (Ver.4.1)

  Zasilanie

Źródło zasilania

3,6 V DC (dołączony akumulator) / 5,0 V DC (dołączony zasilacz)

System baterii / akumulatora

NP-BX1

Pobór mocy (tryb aparatu)

Około 1,5 W przy korzystaniu z ekranu LCD; około 1,8 W przy korzystaniu z wizjera (norma Camera & Imaging Products Association)

Ładowanie/zasilanie przez złącze USB

Tak (z użyciem dostarczonego zasilacza sieciowego i dostarczonego akumulatora)

CZAS PRACY AKUMULATORA (FOTOGRAFIE)(CAMERA & IMAGING PRODUCTS ASSOCIATION) 

Monitor: ok.: 370 / ok. 185 min., monitor (przy automatycznym wyłączaniu monitora po 2 s): ok. 460 / ok. 230 min, wizjer: ok. 300 / ok. 150 min.

CZAS PRACY AKUMULATORA (FILMY, FAKTYCZNE NAGRYWANIE)(CAMERA & IMAGING PRODUCTS ASSOCIATION) 

Monitor: ok.: 55 min, wizjer: ok. 55 min.

CZAS PRACY AKUMULATORA (FILMY, NAGRYWANIE CIĄGŁE)(CAMERA & IMAGING PRODUCTS ASSOCIATION) 

Monitor: ok.: 95 min, wizjer: ok. 100 min.

  Inne

Funkcje zdjęciowe

Eye AF, rozpoznawanie twarzy, rejestrowanie twarzy, wykrywanie uśmiechu, siatka linii, zaprogramowane ustawienia zoomu / szybki zoom, poziomica cyfrowa, bracketing balansu bieli, bracketing DRO, asystent ręcznej regulacji ostrości, wyróżnianie krawędzi, zebra, wyświetlanie znaczników, regulacja poziomu dźwięku z mikrofonu, Zoom Assist, moje ustawienia menu, samowyzwalacz do autoportretów

Funkcje odtwarzania

BRAVIA Sync (sterowanie przez HDMI), indeks 9/25 klatek, automatyczny obrót, pokaz slajdów, przewijanie w przód/w tył (film), kasowanie, ochrona, Motion Shot Video, automatyczny obrót obrazu, grupowanie zdjęć seryjnych

TRILUMINOS Color

Tak

Obraz w formacie 4K

TAK

Temperatura w środowisku pracy

0° C. - +40° C. / 32° F. 104° F

  Drukowanie

Drukowanie

Exif Print, PRINT Image Matching (PIM3)

  Wymiary i waga

WYMIARY (SZER. X WYS. X GŁ.) (W PRZYBLIŻENIU)

102 × 58,1 × 35,5 mm (4 1/8 × 2 3/8 × 1 7/16 cala)

WAGA (ZGODNOŚĆ Z NORMĄ CAMERA & IMAGING PRODUCTS ASSOCIATION)

Około 242g (z akumulatorem i kartą pamięci); około 216g (sam korpus)

Ocena 
2019-08-21

aparat kompaktowy zoomem w zakresie 24–720 mm

Potwierdzam. ten aparat kompaktowy zoomem w zakresie 24–720 mm faktycznie sprawdza się rewelacyjnie.

  Ocena 
  2019-07-04

  Aparat fotograficzny

  Super aparat. Sprawdza się znakomicie. polecam

   Napisz recenzję!

   Napisz recenzję

   Aparat Cyber-Shot SONY | DSC-HX99B

   Aparat Cyber-Shot SONY | DSC-HX99B

   Rozdzielczość [Mpx]: 18.2
   Ogniskowa [mm]: 4,25 - 118
   Rodzaj matrycy: CMOS Exmor R
   Zoom optyczny: x28.0
   Maksymalna rozdzielczość filmu: 4K